COVID-19 на Шполянщині: + 2 нових хворих. Ще 14 у лікарні

Станом на 10.09.2020 в Черкаській області зареєстровано 2177 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. За останню добу лабораторний центр провів 767 ПЛР-досліджень, позитивними із яких виявилися 56, інформують в управління охорони здоров'я Черкаської ОДА.

Хворобу підтвердили у: 12 жителів м. Сміла, 11 - м. Черкаси, 10 - Черкаського району, 6 - м. Умань, 6 - Уманського району, 3 - м. Золотоноша, 2 - м. Звенигородка, 2 - Шполянського р-ну, 1 - Городищенського р-ну, 1 - Золотоніського р-ну, 1 - Чорнобаївського району та 1 - Корсунь-Шевченківскього р-ну.

На стаціонарному лікуванні на сьогодні перебуває 83 пацієнти: 24 в Черкаській обласній лікарні; 18 у Черкаській центральній районній лікарні; 17 у Золотоніській районній багатопрофільній лікарні; 14 у Шполянській багатопрофільній лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків; 9 в Уманській міській лікарні; 1 у Маньківській центральній районні лікарні.

Із них 79 пацієнтів мають ускладнення у виді пневмонії. На апараті ШВЛ - 3 особи.

Заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить 35,8 %.

Ще 664 осіб перебувають на лікуванні вдома під амбулаторним наглядом сімейних лікарів.Одужали від хвороби 1387 черкащан (+62 особи за добу). Летальних випадків - 42.

На жаль, померла 85-річна пацієнтка, що мала підтверджений діагноз коронавірус. У неї була тяжка супутня серцево-судинна патологія.

- Друзі, сьогодні на позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС було визначено нові карантинні зони, які почнуть діяти з 14 вересня. Згідно із ними Черкащина більше не перебуватиме в зеленій зоні. Так, до червоної зони потрапило м. Канів. Тут зареєстровано 120 випадків інфікування COVID-19, із яких одужали вже 56 осіб, - повідомляє очільниця профільного департаменту Лариса Кошова.

Що буде заборонено?

❌роботу громадського транспорту;

❌відвідування закладів освіти;

❌діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів;+обмеження помаранчевої зони.

До помаранчевої зони потрапили: Корсунь-Шевченківський район (зареєстровано 119 випадків інфікування коронавірусом із початку пандемії, із яких одужало 70) та м. Сміла (185 випадків COVID-19 із початку пандемії, із яких одужали 65).

Що буде заборонено?

❌діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів;

❌діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час;

❌планові госпіталізації в лікарнях;

❌роботу спортзалів, фітнес-центрів та закладів культури;

❌прийом нових змін в дитячі табори;

❌діятиме обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 квадратних метрів та не більше 100 людей;+обмеження жовтої зони.

Решта районів, серед яких Черкаський, Драбівський, Жашківський, Золотоніський, Камянський, Катеринопільський, Лисянський, Маньківський та Уманський райони, а також міста Черкаси, Ватутіне та Умань, увійшли до жовтої зони.

Що буде заборонено?

❌відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово; +обмеження зеленої зони.

Новий розподіл почне діяти з 14 вересня, 00.00.