Сьогодні, 21 вересня, в області виявили +61 випадків інфікування COVID-19. Про це на своїй фейсбук-сторінці інформує очільник області Сергій Сергійчук, пише "Прочерк".
Зокрема, у місті Черкаси – 9, Сміла – 4, Канів – 4, Городищенський – 2, Драбівський – 2, Золотоніський – 5, Корсунь-Шевченківський – 1, Канівський – 5, Смілянський – 10, Христинівський – 2, Черкаський – 8, Чорнобаївський – 1, Чигиринський – 2, Шполянський – 5.
Усього лабораторно підтверджених випадків коронавірусу – 3096.
Заповненість ліжок у закладах охорони здоров’я першої хвилі – 59%. Загальна кількість ліжок – 264.
Окрім того, відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 00 годин 00 хвилин 21 вересня (понеділок) починає діяти нове епідемічне зонування.
Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов.
На Черкащині буде зараховано:
до червоної зони
- місто Канів;
до помаранчевої зони
- місто Сміла, Канівський, Корсунь-Шевченківський та Смілянський райони;
до жовтої зони
- міста Черкаси, Ватутіне, Золотоноша та Умань, Городищенський, Драбівський, Жашківський, Звенигородський, Золотоніський, Кам’янський, Катеринопільський, Лисянський, Маньківський, Уманський, Черкаський, Чигиринський та Шполянський райони.
Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів.
За інформацією РБК-Україна, при попаданні населеного пункту в червону зону забороняється робота громадського транспорту, ТРЦ, кафе і ресторанів. Такі обмеження можливі в разі завантаженості більше 75% ліжок в лікарнях протягом 5 днів поспіль, перевищення середнього рівня захворюваності випадків на 100 тисяч населення за 14 днів більше, ніж в 5 разів.
У помаранчевій зоні забороняється робота: хостелів і турбаз, ресторанів, нічних клубів вночі, фітнес-центрів і спортзалів, частини установ культури, дитячих таборів. Також заборонені масові збори на більш ніж 100 осіб. Раніше в Міністерстві охорони здоров'я виключили норму про заборону перевезення в громадському транспорті в «помаранчевій зоні» при заповнювання 50% сидячих місць.
У жовтій зоні забороняється відвідування установ соцзахисту, в яких є люди похилого віку (крім тих, що надають послуги).
У зеленій зоні носіння масок в громадських будівлях та транспорті залишається обов'язковим; під час масових заходів допускається одна особа на 5 кв. м; кінотеатри можуть бути наповнені лише на 50%; перевезення пасажирів в громадському транспорті дозволяється тільки в масках і на пасажирських сидіннях.