Воїни-афганці і бійці АТО побували в гостях у вихованців Васильківського ліцею

13 лютого у Васильківському професійному ліцеї спільно із працівниками та учасниками аматорських колективів Шполянського міського будинку культури було проведено зустріч з учасниками афганської війни, учасниками АТО та волонтерами. 15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів і не сказали вони: «Мамо, я живий...». Правда про афганську війну… Вона різна. Нерідко хвороблива й гірка. 26 років, що минули, об'єднали колишніх воїнів-інтернаціоналістів в одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

«Наша сьогоднішня зустріч — данина пам'яті всім, хто причетний до героїчної і трагічної афганської війни, яка тривала у два рази довше, чим Велика Вітчизняна» — так вели свою розповідь ведучі зустрічі учні ліцею Владислав Ткаченко та Аліна Кучеренко.

На зустріч були запрошені воїни-інтернаціоналісти — виконуючий обов’язки голови районної спілки ветеранів Афганістану Сергій Міцкевич та воїн-інтернаціоналіст Олександр Орищенко. Вони ділилися своїми спогадами про ту брудну війну в Афганістані, бажали учням ліцею бути мужніми, сильними і, якщо прийдеться, то з честю захищати нашу Батьківщину. В зустрічі взяли участь воїни, які захищають рідну землю на сході нашої України, — Олег Вихренко та Андрій Гончаренко, а також волонтер Лілія Усик.

23 роки Україна не знала війни. І наш народ пишався цим. Але війна не обійшла нашу державу — сьогодні майже кожну родину так чи інакше обпалило полум’я військових дій. Тяжко було згадувати воїнам ті дні, коли вони були під гарматами російських військ. Вони дякували волонтерам і всім, хто підтримував їх там на сході, привозячи одяг, взуття та продукти. Лілія Усик нагадала всім про те, що на зустрічі присутній Сергій Міцкевич, а його син Олександр нині воює на сході нашої країни. Учні Васильківського ліцею Галина Лихенко, Сергій Параскевич, Галина Сахаренко та учасники гурту «Шанс» міського будинку культури Аліна Степаненко, Оксана Скляр та Максим Цимбаленко (керівник гурту — Юрій Присяжний) дарували воїнам та усім присутнім свої музичні вітання. Учні ліцею Марина Семерунь та Сергій Ященко читали присутнім вірші. Дорогих гостей — воїнів інтернаціоналістів, воїнів АТО та усіх присутніх привітала від усього колективу професійного ліцею заступник директора навчального закладу Тетяна Кулик, а учні дарували воїнам квіти.

Лідія ПОЛІЩУК, директор міського будинку культури.
Фото Віктора КРАВЧЕНКА.