Меморандум: райдержадміністрація та польський культурний центр домовилися про співпрацю

Нещодавно Звенигородку відвідав радник-консул Консульського відділу  Посольства Республіки Польща в Україні Яцек Гоцловський. Цей візит було зініційовано головою правління Черкаської обласної громадської організації «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського» Геннадієм Лінєвичем, підтримано ректором Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олександром Черевком, керівниками Звенигородської районної та міської рад, районної державної адміністрації. Про це повідомляє пресслужба Звенигородської районної ради.

Мета візиту – ознайомлення зі Звенигородським районом, актуалізація діалогу про згуртованість держав шляхом дослідження польських слідів в історії Звенигородщини, налагодження партнерської співпраці органів державної влади та громадянського суспільства України задля підвищення їхньої впливовості в ім’я розвитку Звенигородського району та європейської інтеграції України.

У Звенигородській районній раді відбулася презентація  славетного Тарасового краю. Голова районної державної адміністрації Юрій Піковський, міський голова Олександр Саєнко у своїх виступах висловили підтримку ініціатив щодо розбудови співпраці з польським повітом чи ґміною.  

Голова районної ради Сергій Струк розповів про костели, храми як одні з постулатів національної ідентичності поляків, про кургани-відкриття польських археологів, про видатних поляків в історії Звенигородського району.

У ході візиту було підписано меморандум про співпрацю між Звенигородською районною радою, Звенигородською районною державною адміністрацією та Черкаською обласною громадською організацією «Польський культурний центр імені Кароля Шимановського». Учасники заходу презентували пам’ятні подарунки – книги про Польщу, науково-популярні видання, журнали про історичні події Звенигородського району. Пан консул отримав на згадку про зустріч портрет Тараса Шевченка. 

На завершення візиту голова районної ради Сергій Струк, підсумовуючи результати першого діалогу, наголосив про важливості консолідації зусиль, спрямованих на визначення спільного бачення подальшого розвитку Звенигородського району:

 – Польський і український народи дуже близькі, їх поєднує і спільна історія, і сучасність. Польща є адвокатом України у спільноті європейських держав, тому партнерські взаємини варто розвивати та поглиблювати,– зазначив голова. – Віримо, що дружні стосунки між Польщею та Україною будуть усебічно будуватися в дусі стратегічного партнерства на основі взаємної поваги та довіри.