Де поділися зарплати освітян та медиків?

Хоч вибори завершилися ще 1 травня 2017-го року, Шполянська громада почала жити за новим фінансовим форматом лише з 1 січня 2018 року. Такі зміни призвели до затримки з виплатою заробітної плати працівникам освіти і охорони здоров’я наприкінці січня. Опоненти міського голови Сергія Кравченка не погребували можливістю підняти «ґвалт», голосно звинувачуючи його у «непрофесійності». «Шполяночка+» вирішила дізнатися у начальника фінансового відділу Шполянської міської ради ОТГ Алли Скляр, що ж насправді стало причиною такої затримки і чи повторюватиметься подібна ситуація в майбутньому. 

— З добровільним утворенням Шполянської ОТГ в 2017 році змінився код території на рахунках Державної Казначейської Служби України, — каже пані Алла. — Ця зміна реєструється в Державній податковій службі України, на що був потрібен певний час. Тому надходження освітньої та медичної субвенції з держави до бюджету міської громади деякий час був неможливим. Це і стало першочерговою причиною затримки у виплаті січневих зарплат працівникам освіти та медицини.

Із цим поясненням минулого тижня звернулися до освітян і медиків через свій Інтернет-ресурс міський голова Сергій Кравченко і  начальник фінансового відділу міськради Алла Скляр, які перепросили їх за затримку зарплат з об’єктивних причин. А в понеділок-середу вже заробітна плата надійшла на зарплатні картки, оскільки вищевказана реєстрація змін вже відбулася. Надалі збоїв у системі виплат заробітної плати не передбачається.   

Юрій ГЛАДЕНКО