День ліквідатора згуртував героїв-рятівників Шполянщини

14 грудня вся українська спільнота відзначила День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. За різними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб…

Як відомо, 29 листопада 2016 року було завершено насування арки, яка накриває четвертий енергоблок. Будівництво нового саркофагу, який розрахований на 100 років, тривало 4 роки і коштувало 1,5 млрд євро. Усередині арки встановлено кран для майбутнього демонтажу конструкцій об'єкту «Укриття».

За даними управління соціального захисту населення Шполянської райдержадміністрації, на районному обліку перебувають 142 особи з числа потерпілих та ліквідаторів І категорії, ІІ категорії — 205, ІІІ категорії — 81 особа, які отримують щомісячну компенсацію на продукти харчування та на оздоровлення, а також надання ліквідаторам одноразової допомоги по втраті здоров’я. Двом дітям-інвалідам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи,виплачуються щомісячні компенсації. У 2016 році отримали санаторно-курортне лікування 35 осіб І категорії та 1 дитина-інвалід. Також управлінням надаються пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У цей день біля стели пам’яті «Геоям-ліквідаторам» у міському парку Слави відбувся урочистий мітинг за участю працівників установ, підприємств, організацій району та ветеранів-чорнобильців Шполянщини, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. До учасників зібрання звернулися перший заступник голови Шполянської райдержадміністрації Юрій Козоріз, заступник голови районної ради Лідія Татарина, заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Олена Фарштейн, голова громадської організації «Союз-Чорнобиль» Олександр Рогозінський. Усіх загиблих ліквідаторів пом’янули хвилиною мовчання, до підніжжя стели лягли квіти та вінки.

Наталія ДАВИДЕНКО
(фото автора).