День народження громади святкували разом

Велелюдне свято відбулось 2 лютого у кіноконцертній залі «Космос» міста Шполи. Цього дня жителі Шполянської громади зібрались на визначну подію у новітній історії міста та району — святкування першого року роботи у статусі міської об’єднаної територіальної громади.

До Дня народження Шполянської громади готувалися натхненно і з енергією: написали власний гімн, підготували зведений танець Шполянської, Кримківської та Скотарівської студії сучасного танцю «Еліт», а також виготовили значки з логотипом Шполянської міської ОТГ для учасників святкування.

Шполяни приймали вітання гостей

Привітати Шполянську громаду приїхали цього дня заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань, делегації сусідніх об'єднаних територіальних громад Черкащини, перший заступник Шполянської РДА Юрій Козоріз, заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина, голова Ротмистрівської сільської ОТГ Володимир Ховайбу та голова Мокрокалигірської ОТГ Вікторія Пипа.

А приводом для свята стала історична дата — 26 січня 2017 року шляхом об’єднання міста Шпола та села Кримки утворилась Шполянська міська об'єднана територіальна, а 22 серпня 2017 року склад громади поповнився ще одним населеним пунктом — селом Скотареве Шполянського району.

— Відзначаючи першу річницю утворення, хочу подякувати тим, хто разом з нами проходив цей нелегкий шлях до об'єднання, — зазначив у привітанні очільник Шполянської ОТГ, Сергій Кравченко, — Ми сформували нову команду, згуртовували людей, вчилися на власних помилках, долали перепони і раділи першим успішним крокам, аби досягти тих висот, до яких будемо прагнути й надалі.

— Шполянська громада відома тим, що це — центр України. Це — перша міська ОТГ у Черкаській області, яка додала до свого складу уже після об’єднання ще один населений пункт. І це перша міська ОТГ, яка має власну стратегію розвитку. Вже цього місяця мають її затвердити, і громада почне за нею працювати. Цей документ розробляли громада спільно з європейськими фахівцями, ураховуючи всі особливості саме Шполянської ОТГ, — наголосив під час свого привітання заступник очільника області, Ярослав Березань, якому, до речі, шполяни теж вдячні за постійне надання методичної і практичної допомоги в ході утворення громади.

Шполянська міська ОТГ отримувала цього дня щирі слова привітань та подарунки — від першого заступника голови РДА, заступника голови Шполянської районної ради та гостей свята — очільника Ротмистрівської ОТГ з жіночим танцювальним колективом та голови Мокрокалигірської ОТГ із співочим подружжя Говрасів.

Свято розпочали із народної пісні, яка об'єднала на сцені аматорські ансамблі будинків культури міста та двох сіл громади: народного аматорського ансамблю українських інструментів «Вечорниці», народного аматорського фольклорного ансамблю «Берегиня» Шполянського МБК, Кримківського жіночого вокального ансамблю «Червона Калина», Скотарівського жіночого вокального ансамблю «Осіння мелодія».

На сцені — дитячі таланти

Сплеск емоцій та овацій від глядачів зірвали танцюристи Шполянської, Кримківської та Скотарівської студії сучасного танцю «Еліт» (керівник Леся Осадчук). Діти із міста та двох населених пунктів громади об’єднались у спільному танці аби передати і довести всім дух згуртованості, оптимізму і впевненого погляду у майбутнє, який плекає молода керівна команда разом із мешканцями об’єднаної громади.

Міський голова Сергій Кравченко, користуючись нагодою, вручив керівнику танцювального колективу Лесі Осадчук посвідчення Департаменту культури та взаємозв'язків із громадськістю Черкаської ОДА «За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність ансамблю сучасного танцю «Еліт» Шполянського МБК присвоєне звання «Зразковий аматорський колектив».

Цього вечора святкова сцена була переповнена дитячими талантами, за розквіт яких дбає місцева влада Шполянської громади. Ансамбль гітаристів (керівник Ольга Георгієва), чарівні танці від танцювальних колективів «Роял Денс» (керівник Юлія Вдовик) та «Розмай» (керівник Каріна Ігоніна) — представляла Шполянська дитяча школа мистецтв. Виступ дитячого ансамблю «Калинонька» став прекрасним подарунком від Будинку школярів (керівник Валентина Каландирець). Злет душі української пісні подарувала Ольга Поліщук, директор Кримківського СБК. Глядачі почули пісні, які лунали на передовій у Донецькій та Луганській областях від гурту «Шанс», Шполянського МБК.

Вперше прозвучав гімн громади

Під час заходу у фойє кінотеатру «Космос» відбувалась виставка різноманіття виробів ручного мистецтва, яку представили заклади дошкільної освіти, навчально-виховні комплекси та загальноосвітні школи, позашкільні заклади освіти Шполянської міської громади, а також працівники Шполянської районної та міської бібліотек. 

На завершення свята всі гуртом вперше виконали гімн Шполянської ОТГ на слова та музику Юрія Присяжного.

Організували свято за підтримки Шполянської міської ради ОТГ, за участі Шполянського міського, Кримківського та Скотарівського сільських будинків культури, районного будинку культури, Шполянського Будинку школярів, станції юних техніків, дитячо-юнацької школи мистецтв.

Наталія ПОЛТАВЕЦЬ

Гімн Шполянської ОТГ

Слова і музика: Юрія Присяжного

Ми роду козацького, внуки Шевченка,

Нащадки Хмельницького і Дорошенка.

Ми вірні громаді – Шполянському краю.

Хай Бог береже нас і благословляє.          2р.

Приспів

Черкаський край – Тарасова земля.

Серцем і душею ми єдині.

Хай завжди країну прославля

Край Шполянський – центр України.                  2р.