День Незалежності проходив під девізом «Ми — козацького роду!»

Заходи щодо відзначення 24-річниці незалежності України під гаслом «Ми — козацького роду!» проходили в Лозуватці з благодійною акцією на підтримку учасників АТО. Всі ми маємо глибоко усвідомити вагу цілісності і єдності, самоствердження і становлення, духовності і згуртованості всього народу України!
Працівники бібліотеки провели для присутніх історичний екскурс про становлення країни та її видатних людей. Всі заходи відбувалися на другій бригаді біля вулиці Шевченка, на імпровізованій сцені було встановлено державний прапор України та дідух — символ багатства села і як оберіг односельчан.
Працівники СБК та учасники худож-ньої самодіяльності надали чудовий і змістовний концерт з українськими патріотичними та народними піснями, танцями та сценками, за який громада села і гості гучно аплодували. Характерно, що кожному учаснику люди дарували букети квітів.
В рамках заходів «Ми — козацького роду!» проводились козацькі розваги. Присутні брали активну участь у цікавих конкурсах. Сподобались нові розваги з українськими реквізитами, кожному хотілося показати, що український народ кмітливий, спритний і сильний.
Конкурси (козаки на колодах, перегони з колодами, що перевертаються, підняття колоди) додали присутнім наснаги, багато хто вставав на підтримку, начебто й сам брав участь. В конкурсі «Козацький сокіл» було два претенденти, які вправно цілились, але спочатку не точно стріляли з лука по мішенях. Та після декількох пострілів стріла Миколи Прудиуса влучила в десятку.
Саме він серед чоловічих кон-курсів був оголошений переможцем, бо брав участь у трьох видах, отримав основний подарунок і додатково 100 гривень за активну участь, які Микола Петрович вкинув у скриньку на підтримку учасників АТО. Перше місце в піднятті колоди здобув Сергій Мельник, друге — Володимир Давиденко, третє — Володимир Сюкало. В козацькій естафеті «перегони з колодами» перемогла команда «Отамани», а в конкурсі «Козаки на колодах» — Сергій Петренко та Микола Прудиус.
На жіночий конкурс «Намисто українки» вправно виготовили прикраси з горобини Валентина Костогриз та Євгенія Пушенко. Ще один цікавий конкурс — козачки рахували горіхи в мішку сидячи на стільці. Виявилося 24 міцних горіхів.
Кожен із учасників отримав чудові призи, надані за підтримки спонсорів — СТОВ «Першотравневе» Групи компаній «ЛНЗ» (директор Віктор Степовий).
Учасники свята смакували солодощами, солодкими напоями, морозивом, шашликами, які запропонував магазин Сергія Близнюка.
Заходи підходили до завершення, але ніхто з присутніх не хотів розходитися, адже так цікаво було спілкуватися, коли збирається велика громада як родина, тоді і живеться і твориться.
Прозора скринька з зібраними коштами на підтримку учасників АТО перерахована в присутності комісії та передана в районну організацію підтримки учасників АТО, яку очолює Віктор Савчук. До зібраних коштів внесли свій вклад місцеві представники бізнесу — ФГ «Фаворит» (500 грн.), ФГ «Першотравневе-С» (300 грн.), ФГ «Сичов» (300 грн.).
Висловлюю велику подяку від імені всіх жителів Лозуватки за підтримку в організації свята дирекції СТОВ «Першотравневе» Групи компаній «ЛНЗ».
Станіслав БОЙКО,
сільський голова.