День захисника України — свято, сприйняте серцем народу

   Знаменно відзначено святковими заходами як на Шполянщині, так і у всій Україні велике державне свято — День захисника України, який логічно і органічно встановлено два роки тому 14 жовтня.

   Це історична дата, означена духовним святом Покрови Пресвятої Богородиці — заступниці українських воїнів-захисників, тому і День українського козацтва, і День утворення Української повстанської армії, і сучасний День захисника України. Сприйняття українським суспільством цього державного свята виявилося значно сильним, бо явно символізує зв’язок поколінь, прагнення до волі і свободи на своїй землі. 

    Сьогодні українські воїни мужньо боронять українську землю від сусіда-агресора, ми переживаємо новітнє лихоліття, стаємо свідками кровопролитної війни, а при цьому бачимо, як неземними зусиллями гартується дух нової української армії, як непохитно і невтомно волонтери допомагають фронту, як не вгасає попри всі труднощі віра в перемогу!

    Тож це свято в першу чергу — шана і повага до наших бійців, висловлення їм глибокої вдячності за спокійний сон і мирне небо на великій території України, яку вони не дозволили окупувати кремлівському монстру.

   Урочистості проходили в кожному населеному пункті, у кожному навчальному закладі, на яких були присутні ветерани військової служби, учасники бойових дій у зоні АТО, сім’ї загиблих героїв, небайдужа громадськість.

   «Глибокі традиції вшанування захисників рідної землі у день великого християнського свята Покрови Пресвятої Богородиці сягають ще козацьких часів. Богородиця стала Покровителькою для всіх воїнів. Під її захист стають і новітні герої. Усі ті, хто сьогодні повертає повагу та честь до звання військового, — зазначив голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб на урочистостях у кіноконцертній залі «Космос». — У цей день ми з вдячністю та гордістю згадуємо героїчні постаті нашої історії, вшановуємо ветеранів Другої світової війни за їх безсмертний подвиг. Ми у вічному боргу перед ними за їх патріотизм, відданість, силу духу, самопожертву, яку вони виявили в боях за рідну землю».

   Актив Шполянської ОТГ організував урочистості у Скотарівському  сільському будинку культури під гаслом «Відповідь нескореного народу». Як зазначив міський голова Сергій Кравченко, за 3,5 роки війни на Сході України захищати від ворога державні кордони найбільше бійців пішло із села Скотареве Шполянської ОТГ.

   — Маленьке по кількості населення село дало Батьківщині 26 нескорених героїв-патріотів, учасників АТО, двоє з яких, на превеликий жаль, загинули. Адже для скотарівців не було, нема і не буде нічого дорожчого за Україну, на захист якої вони завжди піднімаються. Любов до рідного села і Вітчизни — це святий заповіт предків нам і нашим дітям, — констатував міський голова Шполянської ОТГ.

Ганна ШВЕЦЬ