Депутати районної ради звернулися до парламенту, щоб він вплинув на відновлення роботи районного суду

ІЗ СЕСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ

Депутати районної ради звернулися до парламенту,
щоб він вплинув на відновлення роботи районного суду

Шполянською районною радою на останньому засіданні позачергової сесії прийнято звернення до Верховної Ради України та народно­го депутата Геннадія Бобова щодо відновлення роботи Шполянсько­го районного суду. Справа в тому, що з травня 2016 року у ньому не здійснюється судочинство — спра­ви не розглядаються. Чому склала­ся така ситуація? Згідно зі штатним розписом в суді має працювати 4 судді, фактична чисельність суддів — 3, вакантна посада — 1, однак у  всіх суддів закінчились повноважен­ня. Зареєстровані відповідні проекти постанови Верховної Ради України «Про обрання суддів» залишаються без розгляду ще з грудня 2015 року.

Слід зазначити, що у 2013 році Шполянським районним судом було розглянуто 2851 справу, у 2014-му — 2703, у 2015-му — 2658. За пер­ше півріччя 2016 року надійшло вже 822 справи, з яких 248 — цивільні, 367 — про адміністративне правопо­рушення, 196 кримінальних справ та 11 справ адміністративного судочин­ства.

Як наголосив голова райдержадміністрації Володимир Потапенко, припинення роботи суду уне- можливлює вирішення питань позбавлення батьківських прав, в результаті чого діти залишаються без належного догляду та вихован­ня, а також затримується розгляд справ із визнання недієздатними гро­мадян, які цього потребують, справ з відумерлою спадщиною, що, як наслідок, затримує надходження до місцевих бюджетів. 

Враховуючи таку ситуацію, шполянські депутати просять парламент вжити всіх можливих заходів щодо відновлення здійснення судочинства Шполянським районним судом.

Розподілено кошти районного
бюджету за підсумками виконання у першому півріччі
22 липня відбулася позачергова восьма сесія Шполянської районної ради, в ході якої депутати внесли зміни до районно­го бюджету на 2016 рік. Необхідність була спричинена іншою кількістю обсягів цільових субвенцій, переданих сільськими бюджетами, розподілом вільного залишку бюджетних коштів на 1 січня поточного року, розподілом перевиконання доходів районного бюджету за підсумками виконання за І півріччя.

Фінансовий ресурс у сумі 3250,8 тис. грн. (вільний залишок бюджетних коштів — 110 тис. грн., перевиконання доходів — 3140,8 тис. грн.) розподілено головним розпорядникам коштів районного бюджету.

Зокрема, центральній районній лікарні спрямовано 234 тис. грн. — 9,6 тис. з них — на придбання вакцини, 80 тис. грн. — на придбання пально-мастильних матеріалів, 84,4 тис. грн. — на розрахунки за підсумками гемодіалізу, 60 тис. грн. — на проведення поточних ремонтів приміщень ЦРЛ. На утримання центру надання первинної медико-санітарної допомоги виділено 333 тис. грн. З них 200 тис. грн. — на придбання вакцини, медикаментів, туберкуліну, 20 тис. грн. — на придбання запасних частин для автотран­спорту, 70 тис. грн. — на придбання дров, 8 тис. грн. — на заміну лінолеуму в приміщеннях мережі закладів, 30 тис. грн. — на ремонт приміщення ФАПу у Товмачі, 5 тис. грн. — на придбання принтера.

Профінансовано і ряд програм по галузях, що діють в районі, на суму 354 тис. грн., збільшено кошторисні призначен­ня відділу освіти Шполянської райдержадміністрації на 495,1 тис. грн. На ці кошти здійснюватимуться енергозберігаючі заходи в навчальних закладах району, ремонтуватимуться шкільні автобуси.

Відділу культури і туризму також збільшено бюджетні асигнування у сумі 105 тис. грн., які спрямуються на заміну вікон у районному будинку культури та на проведення культурно-мистецьких заходів, поповнення книжкового фонду бібліотек.

У Водянському НВК узаконено
використання теплогенераторної
Ще позаторік виникла непроста ситуація навколо монта­жу нової теплогенераторної котельні на пелетах у Водянсь­кому НВК, збудованої за рахунок ТОВ «Енергія». Тоді дирек­тор цієї фірми приїздив зі столиці на засідання Громадської ради при Шполянській райдержадміністрації, щоб пояснити необхідність укладення офіційних відносин між власником закладу (районною радою) та ТОВ «Енергія». Директор Во­дянського НВК Олексій Черяков також переконував район­не керівництво приділити увагу цьому питанню і підготувати необхідні документи для укладення відповідного договору. Однак розуміння з боку тодішніх керівників районної ради не було продемонстровано, вони навіть не прийшли на засідання. В результаті такого ставлення до справи у Водянському НВК не могли ввести в експлуатацію нову котельню, яка, за слова­ми, директора, справді є вигідним варіантом під час опалю­вального сезону.

На останній позачерговій сесії депутати погодили підготовлений новим складом керівництва районної ради договір на надання в оренду ТОВ «Енергія» приміщення та обладнан­ня теплогенераторної на твердому паливі Водянського НВК площею 28,8 м2.

Наталія СТОРЧАК.