Шполянську багатопрофільну лікарню збережуть для шполян

Минулого тижня відбулась 60 позачергова сесія Шполянської міської ради ОТГ (більшість яких складають представники ВО «ЧЕРКАЩАНИ»). Міські депутати одноголосно підтримали звернення до депутатів Шполянської районної ради ініціювати передачу комунального некомерційного підприємства «Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» у комунальну власність Шполянської міської об’єднаної територіальної громади. Про це повідомляє пресслужба Шполянської ОТГ.

Із ліквідацією з 2021 року Шполянської районної ради, гостро постало питання подальшого існування і комунальних підприємств, які були в її підпорядкуванні. Найбільшим таким закладом у колишньому Шполянському районі – є Шполянська багатопрофільна лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків. Вже з 1 січня 2021 року, лікарню мали б передати на утримання новоствореній Звенигородській районній раді, яка б і вирішувала подальшу долю закладу. Проти такої передачі виступив голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко та команда ВО «ЧЕРКАЩАНИ», які вважають, що такий крок привів би до скорочення відділень лікарні, а, відтак, і надання шполянам кількості медичних послуг. 

– У Шполянській лікарні обслуговуються не лише пацієнти Шполянщини, а й хворі із сусідніх районів. Людям, які звикли в ній лікуватись, стане не зручно їздити, приміром, в м. Звенигородку, або ближні лікарні. Люди довіряють нашим кваліфікованим лікарям, тому ми як депутати, підтримаємо передачу колишньої районної лікарні у власність міської громади, – висловив думку депутатів міської ради Михайло Богач.

Звісно, всі розуміють, що такий крок – це неабияке навантаження на бюджет Шполянської ОТГ. Сьогодні утримання лікарні сьогодні обходиться близько 60 млн грн у рік. Надання медичних послуг пацієнтам фінансуватиме Національна служба здоров’я України. А обов’язкові видатки (комунальні витрати, енергоносії, газопостачання та ін.), які має взяти на себе бюджет громади, за підрахунками спеціалістів фінансового відділу Шполянської міської ради ОТГ, становитимуть не менше 7–8 млн. грн. 

Міський голова розповів, що на спільній нараді з очільниками Матусівської та Лип’янської громад запропонував головам цих ОТГ долучитись до фінансування лікарні, адже медичні послуги у ній отримують всі жителі ОТГ Шполянщини. Лип’янська ОТГ одразу погодилась виділяти кошти на лікарню, що ж до Матусівської сільської громади – спільну мову з керівником громади Василем Колісником не вдалося знайти ні очільникам району, ні міської ОТГ, ні директору багатопрофільної лікарні Василю Уманцю. Вочевидь, матусівцям не потрібно лікувати своїх жителів у Шполянській багатопрофільній лікарні?!

Також, на сесії міської ради, були прийняті й інші проєкти рішень, які одноголосно підтримав депутатський корпус. Вони стосувались прийняття у комунальну власність Шполянської громади закладів освіти та культури сіл Шполянського району, що ввійдуть до складу ОТГ. Загалом прийняли 28 установ, з яких — 15 закладів культури, зокрема, і Шполянський районний краєзнавчий музей, 12 закладів освіти та КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр».