Депутати відклали розгляд питання перспективного плану ОТГ Черкащини

21 вересня 2018 року проведено друге пленарне засідання двадцять четвертої сесії обласної ради. Як відомо, на першому засіданні, яке проходило на початку вересня, виникла гостра дискусія щодо затвердження перспективного плавну об’єднаних громад Черкаської області. Причиною незгоди передусім стали пропозиції з районів, зокрема, зі Шполянського, котрі зовсім не відповідають реаліям та баченню самих жителів населених пунктів. За період між пленарними засіданнями у деяких населених пунктах Шполянщини активізувався процес реалізації реформи децентралізації, аби новий формат ОТГ визначали самі жителі сіл.

Однак депутати обласної ради до розгляду питання вищезазначеного перспективного плану на другому пленарному засіданні так і не повернулися. 

Натомість розглянуто багато інших питань. Переважною більшістю голосів затверджено програму розвитку туризму в Черкаській області на 2018-2020 роки та внесено зміни до іншої програми — національно-патріотичного виховання дітей та молоді Черкаської області на 2017-2020 роки.

Депутати прийняли низку звернень до керівництва держави: щодо передачі права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства); щодо невідкладного розслідування нападу невідомих осіб на помешкання депутата Черкаської міської ради, секретаря ради міської організації ВО «ЧЕРКАЩАНИ», директора КП «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася; щодо збереження культурної спадщини та визначення уповноваженого суб’єкта управління державним майном; щодо виділення коштів з державного бюджету на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет у Черкаській області та внесення Черкаської області до числа областей, що забезпечуються ліками для цієї категорії хворих з державного бюджету.

Гостру дискусію серед депутатів викликали звернення до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Міністерства інфраструктури, Служби автомобільних доріг щодо спрямування коштів на ремонт автомобільних доріг державного значення. Голова облради Олександр Вельбівець зазначив, що на дорогах області десь робиться аварійний ямковий ремонт, а десь поточний, та ям, на превеликий жаль, не зменшується. Телеканали показують, що область отримала додаткові кошти, а в результаті в людей виникає питання — то де ж ремонтують?

Для того, щоб змінити ситуацію, навести лад у цьому хаосі, голова обласної ради запропонував розробити і затвердити стратегію вирішення проблем з ремонтами доріг на Черкащині.

Юрій ГЛАДЕНКО