Депутати Черкаської обласної ради ухвалили зміни до бюджету області

Депутати обласної ради проголосували за внесення змін до головного фінансового документа під час пленарного засідання 11 вересня.

За словами директора департаменту фінансів Наталії Кравченко, враховуючи невиконання за 8 місяців, дохідна частина обласного бюджету зменшується на 63,6 млн грн. Зменшуються призначення по деяких управліннях та департаментах ОДА, проте це невиконання не позначиться на діяльності бюджетних установ, оскільки відбулася  економія, коли заклади не працювали.

Голова обласної ради Анатолій Підгорний зауважує, що зміни в основному стосуються включення додаткових трансфертів з державного та місцевих бюджетів та перерозподілу видатків у межах головних розпорядників.

Серед основних змін розподіл субвенції із держбюджету: 

  • 1,4 млн грн -  на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, придбання обладнання та ремонт Корсунь-Шевченківського професійно-технічного ліцею. 
  • Понад 10 млн грн залишку освітньої субвенції - на виконання протипожежних заходів, у закладах освіти обласного підпорядкування й надання субвенції місцевим бюджетам на купівлю шкільних автобусів.

За рахунок перерозподілу затверджених призначень, спрямовуються кошти на оплату праці освітянам тощо.

- Щодо змін у фінансуванні закладів охорони здоров’я,  то Черкаський обласний госпіталь отримає понад 770 тисяч гривень на закупівлю гематологічного аналізатора, стоматологічної установки та УЗД-апарату. Про необхідність оновлення матеріально-технічної бази говорили з керівником під час робочої поїздки до закладу ще в серпні. Купівля обладнання дасть змогу надавати більше послуг та покращить фінансове становище госпіталю. Також спрямовується 200 тис. грн на закупівлю нового обладнання для санаторію “Сосновий бір”,  понад 645 тисяч гривень - по “Екстреній та швидкій медичній допомозі населенню” для виплати середньої заробітної плати працівникам, призваним на військову службу, 1,2 млн грн на ремонт гуртожитку Черкаської медичної академії тощо», — повідомив Анатолій Підгорний.

У пояснювальній записці до проєкту змін ідеться, що прийняття обласною радою рішення забезпечить приведення видаткової частини обласного бюджету у відповідність до фактичних (очікуваних) власних надходжень загального фонду, недопущення виникнення на кінець року кредиторської заборгованості без джерел її погашення, приведення показників обласного бюджету у відповідність із обсягами трансфертів, виділених з Державного бюджету України та місцевих бюджетів області, ефективне використання коштів обласного бюджету шляхом розподілу залишків на початок року та перерозподілу бюджетних призначень в межах затвердженого загального обсягу видатків та надання кредитів на 2020 рік.

Із повним проєктом рішення можна ознайомитися ТУТ.


За інформацією виконавчого апарату обласної ради