Депутати райради обговорили функціонування системи тероборони в районі

3 лютого в сесійній залі Звенигородської районної ради відбулася розширена нарада із представниками державних установ, керівниками та посадовими особами місцевого самоврядування, у якій узяв участь голова районної ради Сергій Струк. Ключовим питанням з-поміж обговорюваних стало формування у Звенигородському районі територіальної оборони, повідомляє пресслужба районної ради. 

З 1 січня в Україні діє Закон «Про основи національного спротиву». Він має три складові – рух опору, сили територіальної оборони та систему підготовки громадян до національного спротиву. Сьогодні органи місцевого самоврядування здатні працювати задля внутрішнього розвитку України, посилюючи співпрацю у відстоюванні територіальної цілісності держави. 

Звертаючись до учасників наради, керівник районної ради зосередив увагу на тому, що безпекова ситуація в України вимагає затвердження в громадах програм розвитку тероборони як окремого роду Збройних Сил України та виділення коштів із місцевих бюджетів на розгортання руху опору, а саме: облаштування приміщень, підключення до комунікацій, зв’язку, транспорту, місць для дислокації підрозділів і сил, зберігання зброї, тренувань добровольців. 

Депутатами районної ради 30 вересня минулого року затверджено Програму розвитку територіальної оборони Звенигородського району для військової частини  А7325 на 2021–2023 роки, виділено фінансовий ресурс на початковий етап її реалізації. 

У Звенигородському районі створено військову частину, яка діє згідно із Конституцією України, Законами України «Про оборону України», «Про основи національного спротиву», фінансується з державного бюджету, але потребує вагомої підтримки з боку громад, оскільки лише всеохоплююча оборона є запорукою повноцінного захисту своєї території, домівки, об’єктів району.