Депутати вносили зміни до бюджету та виділяли кошти на медицину

Під час чергової сесії Шполянської міської ради депутати внесли зміни до бюджету громади та прийняли низку інших питань, що стосуються медичної та освітньої галузей.

Бюджет

Вносячи зміни до бюджету міської громади на 2021 рік, депутати надали згоду на прийняття державної субвенції сумою 178800 грн до місцевого бюджету, які спрямують на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету у сільській місцевості, а також прийняли надходження субвенції з сільського бюджету Лип’янської ТГ у сумі 136924 грн, які спрямують Лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків та Шполянському центру ПМСД.

Також розподілили вільний залишок бюджетних коштів на загальну суму 945 000 грн. Ці кошти підуть на підтримку організації УТОС, капітальний ремонт доріг громади, капітальний ремонт туалетних кімнат у міському ЗДО № 4 «Сонечко»

Схвалили прогноз бюджету Шполянської ОТГ на 2022-2024 роки, який передбачає зростання скарбниці громади кожен рік орієнтовно на 10 млн. грн (за рахунок збільшення надходжень від ПДФО, єдиного податку та податку на нерухоме майно).

Фінансова підтримка охорони здоров’я громади

Залишок коштів виділених раніше із міського бюджету на виплату надбавок лікарям Лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків депутати перерозподілили (змінили призначення) на часткове відшкодування базі стажування витрат на оплату праці лікарів-інтернів. Крім того, близько 38 тис. грн виділили на придбання необхідних меблів у Лікарню

Також, 49 тис. грн виділили Шполянському ЦПМСД на послуги з цитологічних досліджень для жінок.

Фінансова соціальна підтримкаВідповідно до затвердженої Програми підтримки поліпшення матеріально-технічної бази УТОС Шполянської ТПО на 2021 товариству сліпих виділили 30 тис. грн на поточний ремонт підлоги у приміщенні організації.

Освіта

З метою приведення у відповідність до вимог чинного законодавства найменувань та установчих документів закладів освіти Шполянської громади депутати схвалили рішення з 1 вересні 2021 року змінити назви та затвердили нові Статути чотирьом закладам загальної середньої освіти міста Шполи. Відтепер всі міські школи матимуть назву "ліцей" — Шполянський ліцей №1, Шполянський ліцей № 2, Шполянський ліцей № 3, Шполянський ліцей № 5.

Також змінили назву двом сільським закладам освіти: Буртівському НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа I ступеня» на Буртівську початкову школу та Соболівському НВК «Заклад дошкільної освіти - загальноосвітня школа I ступеня» на Соболівську початкову школу.

Присвоїли Мар’янівському НВК «Заклад дошкільної освіти-загальноосвітня школа I-ІІІ ступенів» ім’я Михайла Слабошпицького та змінили найменування навчально-виховного комплексу на Мар’янівський ліцей імені Михайла Слабошпицького.

Аби забезпечити належні умови навчання та розвитку дітям з особливими освітніми потребами спільно зі своїми однолітками, депутати прийняли рішення впорядкувати штати та штатні нормативи закладів освіти міської громади. Нова інклюзивна група запрацює у міському закладі дошкільної освіти № 4 «Сонечко» та по одному класу інклюзії у Сигнаївському НВК І-ІІІ ступенів та Лебединському НВК І-ІІ ступенів № 3.

Перейменування об’єктів топоніміки

Депутати одноголосно схвалили рішення прейменувати вулицю Шкільну села Мар’янівка на вулицю Михайла Слабошпицького — українського прозаїка, критика, літературознавця, публіциста, громадського діяча, дитячого письменника, члена Національної спілки письменників України, уродженця села Мар'янівка.