Доньці Олександра Кондратюка вручили нагороду замість тата

Як повідомляє газета «День», на закритті виставки Сергія Лойка «Аеропорт», яка упродовж останніх тижнів діяла у холі Вінницького будинку офіцерів, відбулося посмертне нагородження героїв-кіборгів із 90-го десантно-штурмового батальйону Збройних сил України.

На церемонії були присутні п’ять із шести родин загиблих вінничан. Слова співчуття висловлювати їм воїни з 90-го десантно-штурмового батальйону, 81-ої окремої аеромобільної бригади ЗСУ та представники місцевої влади.

«Сергій Лойко провів в Донецькому аеропорту чотири дні і три ночі восени 2014 року. За цей короткий проміжок часу він зумів зловити в емоціях, поглядах, рухах весь жах війни, — каже заступник командира роти окремого десантно-штурмового батальйону Роман Смішний. — Я прибув на летовище у грудні. А 20 січня під час пекельного вогню отримав поранення і потрапив у госпіталь. Залишився живим, та багато моїх хлопців полягло смертю хоробрих. І слів співчуття не вистачає... Наше нинішнє завдання зберегти у народній пам’яті героїчний подвиг кіборгів. Щоб їхні імена ніколи не забули. Щоб їхні родини відчували підтримку і отримували належну допомогу. Щоб влада працювала для людей».

Орденами «За мужність» та іменними «кортики» посмертно нагородили лейтенанта медичної служби Олександра Кондратюка, старшину Юрія Осаулка, молодшого сержанта Сергія Зулінського, рядового Леоніда Шевчука, рядового Дмитра Франишина та сержанта Анатолія Буйлука. Нагороди отримували рідні загиблих.

Серед них були і дружина та донька нашого загиблого земляка — Олександра Кондратюка. Маленька Ангелінка отримала замість свого тата нагороду, а його дружина Мирослава написала на своїй сторінці у соцмережі: «Гордість, що душить від болю... Сашуня, чому не тобі особисто, чому з цим жахливим приписом «посмертно»...».

Після церемонії нагородження військовий оркестр будинку офіцерів виконав кілька патріотичних композицій. Хіт гурту «Океану Ельзи» «Я не здамся без бою» співали всі разом.

Ганна ШВЕЦЬ.