Кому відмовили у допомозі

Допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, мають середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Ця допомога призначається відповідно до закону «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» та Постанови Кабінету Міністрів України N250 від 24 лютого 2003 року «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям». Призначення і виплата соціальної допомоги здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї.

Як повідомив на планувальній нараді Шполянської райдержадміністрації начальник управління соціального захис-ту населення Анатолій Ракітін, минулої п’ятниці комісія із призначення допомог малозабезпеченим Шполянщини переглянула до 40 справ, в результаті чого відмовлено у подальшому призначені допомог 10 сім’ям. Причини відмови є різні. Серед них — виявлення під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї додаткових джерел для існування, не зазначених у декларації про доходи та майно, а також неналежне виконання батьківських зобов’язань — пиятика, аморальний спосіб життя тощо.

Тож такі обмеження для тих батьків, які ведуть непристойний спосіб життя, нехтуючи правами дітей і отримуючи при цьому гроші від держави, повинні стати сигналом, щоб серйозно задуматися.