Про порядок дій під час ускладнення військово-політичної обстановки йшлося у сесійній залі Звенигородської районної ради. Тут 17 лютого викладачі кафедри військової підготовки Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького провели практичне навчання для голів та представників територіальних громад, депутатів районної, міських, сільських та селищних рад, особового складу створеної у Звенигородському районі військової частини А7325. Головна мета навчань — збереження життя та здоров’я людей у випадку реальної загрози з боку країни-агресора, пише Ільдана.
Ректор університету Олександр Черевко наголосив, що нині важливо зосередити увагу на організації послідовних дій, чіткого планування в кожній установі чи на підприємстві злагоджених кроків, формування обов’язків відповідальних за безпеку життєдіяльності осіб.
Він також поінформував, що Черкаський національний ініціював та провів заняття для своїх викладачів і для педагогічних працівників інших закладів освіти. Видано низку розпорядчих документів для посилення безпеки працівників і студентів університету та заходи з недопущення дій терористичного характеру.
Викладачі кафедри військової підготовки ознайомили з основними положеннями Закону України «Про основи національного спротиву», актуалізували алгоритм дій цивільних осіб під час можливих надзвичайних ситуацій.
Зважаючи на важливість першої долікарської допомоги, переглянули вміст аптечки. Окремо зупинилися на лікарських засобах, необхідних для врятування та збереження життя людини в невідкладному стані.
Говорили і про набір необхідних речей так званої «тривожної валізи», здатних збільшити шанси на порятунок на випадок евакуації.
Учасників навчання ознайомили зі зразками сучасної стрілецької зброї, вибухово-мінними пристроями, що використовуються під час бойових дій.
Від імені учасників заходу голова Звенигородської районної ради Сергій Струк подякував за плідну співпрацю, актуальні в умовах сьогодення знання ректорові ЧНУ Олександрові Черевку, завідувачу кафедри військової підготовки ЧНУ, полковникові Володимиру Варенику, старшим викладачам, полковникам Андрію Соломасі та Григорію Очеретянку, начальникові відділення обліку, зберігання озброєння та військової техніки, бійцю-кіборгу, який обороняв Донецький аеропорт, Євгенію Івку.