ДІЛО МАЙСТРА ВЕЛИЧАЄ

«Для людини з талантом і любов’ю до своєї професії не існує перешкод», — сказав колись відомий композитор Л. Бетховен. Не секрет, що наш український народ дуже працелюбний, любить свою землю, вміє на ній працювати, кожен клаптик землі викохає, випестить, обсадить квітами й садами. Та не тільки на землі трудитись уміє, а й всяку роботу знає! У істинності цього твердження переконається кожен, хто завітає у затишне, дбайливо доглянуте приміщення Топильнянського НВК.

Працівники цього навчального закладу щороку власноруч виконують ремонтні роботи, втілюють нові ідеї щодо осучаснення матеріально-технічної бази школи, яку четвертий рік поспіль очолює Віра Петрівна Коваленко. Лідером серед педагогів у втіленні нестандартних дизайнерських задумів є вчитель біології, географії, предмету «Захист Вітчизни» Сергій Олексійович Соколовський. Маючи золоті руки, непідробну життєву потребу невтомно трудитися, схильність до винахідливості, вчитель прагне поєднувати розумову працю з фізичною. Два роки тому з його ініціативи та безпосередньої участі виконано сучасний ремонт учительської кімнати, яка виконує функції методичного кабінету, а також оздоблено кабінет директора, кімнати дошкільного підрозділу.

Працьовитий педагог не має так званої проблеми «вільного» часу — Сергію Олексійовичу не до нудьги, бо навіть коли завершено уроки, він знаходить для себе нову справу — нелегку, але потрібну, корисну. Ідея капітально відремонтувати кабінет біології та географії виникла рік тому, тож втілювати її довелося чимало вільних вечорів, а то й ночей. Монтував, розфарбовував гіпсокартонні фігури, рівняв стелю, стіни, виготовляв фоторамки. Інколи зробити трудомісткі процеси допомагали батьки учнів, проте більшість робіт виконав самотужки з будівельних матеріалів, придбаних за власні кошти. Зусилля вчителя підтримав щедрий благодійник Топильнянського НВК — Борис Сильвестрович Фоменко, керівник місцевого СТОВ «Агро-Шанс», за кошти якого встановлено в кабінеті троє металопластикових вікон, придбано нову модульну стінку. А коли справу зроблено, можна милуватися результатом.

Відкриття відремонтованого кабінету в школі невипадково відбулося 21 листопада: у цей день в Топильному відбувається храмове свято на вшанування архангела Михаїла, на пошану якого названо місцеву церкву. Привітати вчителя, для якого праця є джерелом успіху, прийшли колеги, учні. Милуючись затишним, різнобарвним кабінетом, наскрізь пройнятим духом патріотизму, присутні вкотре переконалися, що самовіддана праця, любов до професії є непідробним осердям учителя. Коли бачиш результат своїх зусиль, тоді життя набуває яскравого сенсу, і людина почувається щасливою, якщо навіть і стомлена працею. Позитивний результат приносить задоволення і надихає на нову роботу. Недарма кажуть: «Діло майстра величає».

Ірина КАЛАНДИРЕЦЬ, головний спеціаліст відділу освіти Шполянської райдержадміністрації.