Діпфейки і штучний інтелект: шполян навчали протистояти дезінформації

Як протистояти дезінформації в умовах війни, загрозу зростання діпфейків за допомогою штучного інтелекту розповіли жителям громади на тренінгу у Шполі. Зустріч із тренеркою Тетяною Кавальчук, координаторкою ГО “КримСОС” у Черкаській області відбулась у приміщенні Ветеран HUB. 

Під час заходу учасники обговорили поняття інформаційної війни та її складових, ознайомилися з основними техніками, які росія використовує для створення фейків. Водночас лекторка показала, як ідентифікувати неправдиву інформацію, перевіряти зображення та відео, як спростовувати фейки. 

Зараз інформаційна протидія має суттєве значення і суспільство повинно вміти фільтрувати свій інформаційний простір. Проте, на жаль, зацікавлених навчитися цьому людей дуже мало - захід відвідали до десятка шполян.

Над запитанням як спонукати людей отримувати корисні знання і розворушити суспільство відвідувати змістовні тренінги задумалась керівниця ГО “З серця України” Наталія Коваль.

“Друзі, з громадського сектору, дайте поради як хакнути систему в маленькому містечку? Друзі зі Шполи, а щоб вам було цікаво в майбутньому дізнатися, побачити і почути, аби вам було цікаво прийти на живу зустріч тривалістю 1,5-2 години?”, — написала на своїй сторінці фейсбук громадська активістка.

Також, нижче у дописі Наталя порівняла аншлаг концерту естрадного співака у Шполі і фото тренінгу по дезінформації. Вона не розуміє, чому люди не знаходять час для свого розвитку і розуму, коли є можливість отримати ці знання безкоштовно — не потрібно їхати в обласний центр чи столицю.

Про відчуття свободи у своїх думках після заходу розповів “Шполяночці +” підприємець Олександр Чорногал.

“Тепер не сприйматиму так емоційно новини, які часто вкидують у наш інфопростір з певною метою, — каже Олександр. — Вони роблять величезну шкоду українцям, це впливає на моральний стан суспільства, люди стають апатичними, втомленими, байдужими. Потрібно вчитися перевіряти  інформацію”. 

Підприємець поділився  думкою, що мало українців хоче правильно сприймати новини, які поширюються в мережах, каже, ІПСО на це й розраховує і нерідко досягає своїх цілей. Люди лінуються робити правильну аналітику, простіше довіряти “базарним пліткам”.

Про корисні поради під час тренінгу зазначила психологиня ветеранського простору Оксана Логвинюк.

“Тетяна Кавальчук показала як розрізняти фейкову інформацію, вберегтися від неї, не потрапити “на гачок” неправдивих новин і не поширювати їх у мережах ”, — сказала пані Оксана.

Втім, організатори зустрічі представники ГО “З серця України” вірять, що отримані шполянами знання стануть у пригоді і вбережуть їх від впливу фейкових новин.

Коментарі