Після структурно-кадрових змін у сільськогосподарському підприємстві СТОВ «Іскра», який функціонує у Нечаєвому, директором з грудня 2016 року тут працює Сергій Ніковський. Молодий і енергійний аграрій відразу задав настрою як у трудовому колективі, так і на території всього села. Адже має таку небайдужу вдачу, що вимагає і від себе, і від оточуючих активно міняти на краще світ.
Про те, що разом із сільською радою та громадою мріють реалізувати найближчим часом на території Нечаєвого йшлося у розмові кореспондента «Шполяночки+» з Сергієм Ніковським.
- Сергію Миколайовичу, розкажіть про своє підприємство і які блага отримують селяни від його функціонування у Нечаєвому.
— У першу чергу нечаївці мають 43 робочі місця. У нас трудяться механізатори, працівники інженерно-технічного персоналу, різноробочі. Вступаємо нині у першу посівну, сіємо кукурудзу та сояшник, всього обробляємо 900 га орних земель.
С.Ніковський і головний агроном Юрій Плосконос у молодому садку
Щоб успішно обсіятися, відремонтували наявну техніку, придбали сучасний трактор. Маємо достатній арсенал, щоб належно справлятися із запланованим. Є намір відремонтувати приміщення автогаража, купити новий комбайн, що дозволить збільшити кількість робочих місць. Вже наступного року садитимемо овочі, що теж дозволить забезпечити роботою значно більшу кількість селян.
Посівна на полі під керівництвом головного інженера Віталія Мороза
Із пайовиками співпрацюємо на взаємовигідних умовах, сплачуємо 8% орендної плати за земельні ділянки, до того ж безкоштовно обробляємо городи тощо.
— Чи співпрацюєте із одноосібниками, які самі обробляють свої паї?
— Так, знаходимо спільну мову. От навесні взялися за наведення благоустрою, щоб не просто по поверхням замести, а суттєво розчистити поросль, прибрати дорогу, вивезти залежане роками сміття, побілити максимальну частину території. І ніхто з них не відмовився від участі, розділили територію та належно попрацювали разом із сільською радою.
Колектив СТОВ "Іскра" на весняних роботах
Із сільським головою Володимиром Приходьком відразу віднайшли спільне у думках і намірах — змінити село на краще, щоб людям жилося в ньому комфортніше. Прагнемо цієї мети, щодня докладаючи сил. Своїм власним прикладом невільно й інших спонукаємо братися до роботи. І взагалі — чистота — це мій пріоритет. І в помислах, і в навколишньому середовищі.
І справді, в центрі села стало набагато красивіше, скрізь відчувається рука не лише господаря, а й естета. Ось жінки садять квіти, повністю міняють ландшафтний дизайн на квітниках, вкладаючи свій творчий потенціал і любов до рідного села.
За приміщеннями сільської ради і будинку культури замість смітників зеленіє травичка, цвітуть дерева, облагороджено вбиральню. А перед входом до головного офісу СТОВ «Іскра» вабить око вирізьблена цямрина на криниці.
Сільський голова Нечаєвого Володимир Приходько про співпрацю із СТОВ "Іскра"
— Понад двадцять років ця криничка стояла в занедбаному стані. Торік ми почали її чистити, — розповідає сільський голова Володимир Приходько. — — І довели справу до кінця, залишилося тільки віддати проби води на аналіз, бо підозрюємо, що вона може містити перевищену кількість хімікатів, які потрапляють до неї із ближніх полів. Тепер криничка стала прикрасою нашого конторського подвір’я.
— Контактуєте із директором СТОВ «Іскра» з приводу впровадження соціального партнерства на селі?
— Обов’язково. І навіть більше! Добре, що у нас в селі з’явився такий хазяїн як Сергій Ніковський. Людина, яка жодного разу не відмовила громаді у вирішенні соціальних питань. От, наприклад, маємо спільний задум: посадити парк у центрі села, біля стадіону, вже спланували його на папері. Також упорядкувати територію навколо ставка і зробити пляж для відпочинку. У складчину з відділом освіти та СТОВ «Іскра» ми плануємо повністю завершити заміну вікон у школі.
— Яким фінансовим ресурсом володіє сільська рада?
— Річний бюджет завдяки оренді земель маємо непоганий — близько 1 млн. 200 тис. грн. при 398 жителях. Тож і можемо планувати більше. Так, нещодавно монтували огорожу на старому цвинтарі та повністю розчистили поросль на ньому, а новий огородили торік. Також в минулому році провели ремонти у будинку культури та бібліотеці, тепер хочемо фасад відремонтувати, навколишню територію осучаснити, підвальні приміщення упорядкувати та привести у належний стан на випадок надзвичайних ситуацій. У нашому ФАПі створено комфортні умови для відвідувачів — тепло, водопровід, бойлер для гарячої води, а в закладі культури працює Інтернет та ноутбук для відвідувачів.
Судячи із того ентузіазму, з яким розповідали нечаєвські керівники про життя в селі, їх планам осучаснити село просто долею судилося реалізуватися. Жодних сумнівів, що процвітання у Нечаєві невдовзі розпочнеться, адже і сади із 300 яблунь уже висадженні по всій території.
Наталія ДАВИДЕНКО