ДІТЕЙ НАВЧАЛИ ФІНАНСОВІЙ ГРАМОТІ

З 14 до 20 березня 2016 року Україна вчетверте приєдналася до міжнародної ініціативи Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей), в рамках якого у різних країнах світу відбулися заходи для дітей та молоді з метою підвищення обізнаності про важливість фінансової освіти і фінансової інтеграції.

В Україні Global Money Week координує Асоціація нової економічної освіти, яка надала можливості для проведення яскравих та змістовних заходів для дітей та молоді: інтерактивні навчально-ігрові заняття з фінансової грамотності в школах.

Учні 5 класу Лебединського НВК №1 разом зі мною зареєструвалися для участі у проекті й протягом тижня провели три тренінгових заняття.

У інтерактивному форматі на занятті на тему «Особистий та сімейний бюджет» діти вивчили поняття та необхідність ведення бюджету, прибутки та витрати як дві складові бюджету, виконали практичне завдання з формування бюджету середньостатистичної української родини, а на занятті на тему «Заощадження» діти з’ясували, для чого та як саме слід заощаджувати, аби цей процес був комфортним. Також навчилися заздалегідь готуватися до запланованої події та розраховувати її бюджет. Не менш цікавим було заняття на тему «Особиста фінансова безпека та кібер-безпека», на якому діти вивчили правила безпечної фінансової поведінки в різних ситуаціях: на вулиці, у громадському транспорті, у школі, вдома. Ми розглянули питання, пов’язані із безготівковими грошима, їхніми особливостями, правилами розрахунку. Вивчили правила користування банківською платіжною карткою, безпеки розрахунків в Інтернеті.

Уже за 5-10 років мої вихованці стануть активними споживачами фінансових послуг, тому роботу з ними можна розглядати як стратегічне завдання з «вирощування» майбутніх обізнаних клієнтів фінансових установ. Від того, яку увагу та значення буде приділено цій роботі зараз, залежатиме економічна та соціальна ситуація в країні у майбутньому. Свідомість дітей практично позбавлена фінансових стереотипів, тому працювати з ними було легко і цікаво.

Я переконана, що проведення Global Money Week розширить можливості молодого покоління для упевненого і відповідального фінансового майбутнього, а наступного року до цих заходів приєднається ширше коло моїх колег.

Наталія ЗАДОРОЖНЯ, класний керівник 5 класу Лебединського НВК №1.