У Групі компаній «ЛНЗ» вже не один рік працює служба з надання юридичної допомоги власникам земельних паїв

Ця непроста і рутинна робота покладена сьогодні на енергійну і працелюбну жінку, яка професійно справляється зі своїми обо-в’язками вже не один рік, — Галину Іванівну ДЕРДУГУ. Про те, наскільки ефективною є організована в ГК «ЛНЗ» робота з громадянами, кореспондент газети «Шполяночка+» поспілкувалася з Галиною Іванівною.

— Які послуги Ви надаєте людям, які укладають договори на оренду земельних паїв з ГК «ЛНЗ»?
— Найперше — це оформлення спадщини на право власності на земельний пай. Людина, яка виявляє бажання в подальшому укласти договір оренди з ГК «ЛНЗ», покладає всі клопоти, пов’язані з оформленням документів, на нашу службу, яка до того ж бере на себе і всі фінансові витрати при цьому. Починаю процедуру оформлення практично з нуля — від збору необхідних документів до отримання акту на право власності і технічної документації. В залежності від ситуації працюємо з нотаріусом, або вирішуємо питання в судовому порядку. Після отримання рішення суду замовляємо технічну документацію, чекаємо присвоєння кадастрового номера, а після отримання Витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, який видає відділ Держкомзему, укладаємо договір з новим власником земельного паю.

— Чи багато у Вас таких справ і якими є затрати на кожну з них?
— З усіх громад нашого району, де ГК «ЛНЗ» орендує землі, перебуває на сьогодні понад 1000 справ. На кожну справу витрачається значна сума коштів. Окрім того, цей процес доволі тривалий — з дня звернення до отримання Витягу і укладення договору проходить до року.

— У випадку смерті власника паю, спадкоємець отримує орендну плату за пай в повному обсязі, адже він продовжує бути в користуванні підприємства?
— Так, це навіть не обговорюється. Звичайно, людина отримує в повному обсязі орендну плату впродовж усього процесу оформлення спадщини. У нашій корпорації побутує традиція взаємної довіри і партнерських стосунків з власниками паїв. Намагаємося створювати прийнятні і вигідні умови для людей, котрі довіряють нам і віддають в оренду свої земельні ділянки.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО.