“Діти, діти, де б вас подіти?”

Саме таким питання задається чимало батьків напередодні літньої пори. Для когось літо – це пора відпусток, канікул і відпочинку, а для когось – це головний біль. Справа в тому, що більша частина садочків влітку закривається, а отже, батькам, які в цю пору працюють, доводиться шукати альтернативу дошкільним навчальним закладам.

Із одного боку, закриття ДНЗ має можливість зробити ремонтні роботи, а також зекономити чималі бюджетні кошти на персоналі, відправивши їх у відпустки.Більшість керівників дитсадочків вважають, що утримуватиробочий персонал та оплачувати енергоносіївпродовж усього літа нераціонально і економічно необґрунтовано.

Однак така позиція зовсім не до вподоби батькам, які лишаються на одинці з питанням прилаштування дітей у цей період. Погодьтеся, не в усіх є можливість залишити чад на бабусь із дідусями або винайняти няню на літо.

Непоганим вирішенням проблеми могло б бути неповне закриття ДНЗ. Тобто, враховуючи потреби батьків, лишити працюючими кілька груп. Однак мало керівників дошкільних навчальних закладів на це погоджуються, як і на те, аби залишати хоча б один працюючий черговий садок.

До прикладу, виконком Шполянської міської ради Шполянської ОТГ ухвалив рішення, на яке чекали всі матусі дошкільнят райцентру. Цього літа чотири дитячі садки Шполи працюватимуть протягом усього літа. З 1 по 31 червня дошкільнят прийматимуть дитсадки «Зірочка» і «Сонечко», протягом липня працюватиме дитсадок «Калинка» і в останній місяць літа всі охочі дошкільнята відвідуватимуть дитячий садок «Ялинка».

На думку керівника соціальних проектів МХП Ірини Ванникової, це – приклад того, як влада чує свою громаду.

«Літній час – це не лише період відпусток та відпочинку. Для багатьох це такий же активний робочий період, як і в інші пори року. Тому дуже важливо, аби батьки були впевнені, що вони не постануть перед питанням, де подіти дитину, якщо дитсадок закриється. Діти – це не лише відповідальність батьків, а й соціальна відповідальність влади. Саме тому дуже важливо, аби діалог влада–громада відбувався постійно. Та ще важливіше, аби його наслідки були позитивними»,–написала Ірина Ванникова на своїй сторінці у Facebook.

Якщо для керівництва дитсадків та місцевих відділів освіти такі вимушені канікули–значна економія, то для батьків, вони– значна проблема. Тому не варто ігнорувати їхню думку. Необхідно знаходити компроміс, при якому всі сторони отримають бажаний результат.