Діти району оздоровлюватимуться у пришкільних таборах

З настанням літніх канікул більшість батьків стурбовані тим, як забезпечити своїм дітям літній відпочинок і цікавляться, які табори працюватимуть у районі. З цим запитанням «Шполяночка+» звернулась до заступника голови районної державної адміністрації Ольги ШПИЦІ.

— З метою попередження бездоглядності дітей в літній період в районі буде організована робота 32 пришкільних таборів відпочинку з денним перебуванням дітей на базах загальноосвітніх навчальних закладів, в тім числі і на базі Шполянської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату. Для проведення оздоровчої кампанії 2016 року в районі заплановано виділити кошти в сумі 212,4 тис. гривень з районного бюджету та планується залучити 250 тис. грн. позабюджетних коштів.

За попередніми підрахунками всього передбачено залучити до організованого відпочинку у пришкільних таборах майже 1500 дітей, в тім числі стовідсотково усіх дітей пільгових соціальних категорій, тобто дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, із малозабезпечених сімей, дітей-переселенців та дітей, батьки яких перебувають в зоні АТО.

Влітку в нашому районі функціонуватимуть 9 літніх мовних таборів, які працюватимуть у складі пришкільних таборів відпочинку на базах загальноосвітніх навчальних закладів Шполянських НВК №2, 3, загальноосвітніх шкіл №1, 5, Лебединського №1, Журавського, Матусівського №1, Станіславчицького НВК та Лозуватської ЗОШ.

На харчування дітей пільгових категорій відділом освіти виділено кошти, з розрахунку 10 грн. на дитину на загальну суму 132,440 грн.

З 28 травня по 18 червня п’ятеро діток району (діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, учасників бойових дій, талановиті та обдаровані) відпочиватимуть у дитячому центрі «Молода гвардія».

Табір «Олімпія» нинішнього літа не працюватиме

Як відомо, дитячий табір «Олімпія» з 2007 року набув приватної форми власності, після того двічі був перепроданий. Але щороку вдавалося спільними зусиллями власників об’єкту і Шполянської райдержадміністрації організовувати 2—3 зміни для оздоровлення дітей району. З початком російсько-української війни на території Донбасу власники «Олімпії» поселили в будиночки табору близько 70 переселенців із зони АТО. Тож табір не зміг приймати на відпочинок дітей.

За інформацією голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка, нинішнього літа табір не працюватиме. У «Олімпії» досі живуть переселенці зі Сходу (їм мають дати нове житло), до того ж табір потребує ремонту.

Лариса БАЧИНСЬКА.