Для жінок-переселенок у Шполі провели тренінг (ФОТО)

У Шполі жінкам-переселенкам провели тренінг на тему: «Роль жінки у розвитку громади. Питання відкритого врядування». Вони дізналися, які чинники впливають на розвиток громад, практикували у жіночому колі політичні та соціальні ролі. Спілкування тривало три години  у приміщенні ресторану VODO Грай. Захід провели завдяки фінансовій підтримці Офісу Ради Європи в Україні. 

Вихователь та інструктор з фізкультури Лідія Антоненко, яка переїхала на Шполянщину з Миколаєва розповіла, що поки не знайшла роботу на новому місці, у період воєнних дій перебуває на простої. На тренінгу жінка отримала корисні знання, дізналась як можна впливати на розвиток громади у якій тепер живе, і як долучатись до політичної або громадської діяльності.

 “З дитинства мрію про дизайнерство, і хочу спробувати реалізуватись у цій сфері. Ще цікавить медична галузь, а саме профілактика захворювань опорно-рухового апарату, можна вивчитись на  реабілітолога, зараз такі фахівці потрібні у допомозі пораненим і постраждалим внаслідок війни українцям”, — поділилась своїми планами Лідія. 

Учасницею тренінгу була і Олена Сивак, яка з родиною приїхала із затопленої Херсонщини. Серед інших, жінка вже має власну сімейну справу, разом із чоловіком Дмитром вдалося відкрити новий вид дозвілля у міському парку дитячого дозвілля — мотузковий парк. Сім'я Сиваків придбали собі будинок і оселились у Шполі.

Під час практичної вправи, Олена з однодумцями представили стратегію розвитку громади у туристичному напрямку.

“Шполянщина, центр України, має чудовий туристичний потенціал,  і  громада може заробляти на туризмі кошти, — каже пані Олена. — Потрібно залучати талановитих людей з міста і сіл, внутрішньо переміщених осіб, що мають вміння ремеслу, можуть створювати локації і цікаві туристам дозвілля. Залучення інвестицій у громаду — це спільна справа всіх людей,  тут не має розмежувань ВПО чи місцевий — головною є  мета”, — висловила свою думку жінка.

Начальниця відділу інвестиційного та соціально-економічного розвитку міської ради Вікторія Захарчук розповіла, що завдяки  грантовій підтримці  Офісу Ради Європи в Україні, де  Шполянська громада виборола одне  із 10-ти переможних місць  конкурсного відбору, у громаді фінансується цикл тренінгів місцевої ініціативи «Школа Солідарності: публічне врядування».  

“У міській раді ми одразу спланували  на кого буде направлений проєкт - це жінки з числа ВПО і  молодь, — каже посадовиця. Перший захід відбувся, і нам приємно, що напрацювання та зусилля, які доклали до  реалізації проєкту є виправданими, а тренінг приніс корисні знання  жінкам”.

Тренерка заходу організованого для жінок ВПО Наталія Коваль, є керівницею місцевої громадської організації “З серця України”, має  професійний досвід у сфері врядування, тому запропонована співпраця з міською радою, провести декілька заходів, була їй приємною і цікавою.

“Ділитись своїми знаннями з жінками, які приїхали до нас через війну дуже  потрібно, вони швидше інтегруються у життя громади і за бажанням можуть стати місцевими лідерками, — каже Наталія, — Перший тренінг я присвятила доволі складній темі — відкритому врядуванню, наступний буде присвячений молодіжній політиці у міській громаді”.

Коментарі