Для чого Шполянщині депутат Ванникова?

Писати і приймати закони, які йтимуть на користь людям – це, безперечно, найголовніше завдання депутата. Однак мажоритарник, поряд із цим, ще й має вирішувати проблеми свого округу, адже для цього його громада і обирає. На місцях нині ще є багато питань, які не вирішуються роками тільки через те, що у владних кабінетах за них немає кому «постукати кулаком по столу». Для таких випадків і потрібен народний обранець – щоб замовити слово в комітеті, зробити запит, проконтролювати, на що пішли виділені кошти.

 

Спілкуючись із жителями Шполянщини, кандидатка в народні депутати по 196-му округу Ірина Ванникова виокремила для себе кілька основних проблем регіону, на які в разі обрання до Ради хоче звернути увагу в першу чергу.

Серед загальнодержавних питань – про високі тарифи, низькі зарплати та пенсії, відсутність робочих місць та перспектив для молоді, – жителі району озвучували і цілком конкретні проблеми, які кандидатка взяла собі «на олівець». Серед них:

Дороги

Якщо в межах об’єднаних громад їх таки почали латати і навіть кладуть нові, то з дорогами державного значення все набагато гірше. Гроші на дороги є, головне – депутату добиватися їхнього розподілу в межах регіону.

Забезпечення необхідним обладнанням та технікою місцевих навчальних та медичних закладів. Кожна дитина має право на гідну освіту, незалежно від того, де вона проживає – в селі чи в місті, – переконана кандидатка. Так само як кожна людина має право на якісну медичну допомогу.

Транспортне сполучення

Кожна школа повинна мати шкільний автобус, а жителі сіл – можливість поїхати в район чи до обласного центру. Наразі є села, через які автобуси не їздять взагалі чи ходять дуже рідко.

Дитсадки

На Шполянщині є села, в яких взагалі немає дитсадка. Для прикладу, Лебедин. При місцевих школах там створили групи продовженого дня, куди поки що водять малечу, однак це не вихід. Під час нещодавнього візиту до села Ірина Ванникова виокремила для себе цю проблему та пообіцяла в разі обрання до парламенту сприяти вирішенню цієї ситуації та інших подібних випадків.

Очищення ставків, каналів і річок

Наприклад, у с. Лозуватка – велика проблема із ставками, які давно треба почистити. Коли падає рівень води у них – меншає води і в колодязях. І таких прикладів вистачає. За словами Ірини Ванникової, вона готова братися за вирішення цієї проблеми, адже допустити ситуацію, коли брак води стане катастрофічним, не можна.

Сміття

Не менш болюча тема – стихійні сміттєзвалища. Шполянщина в цьому плані – не виняток. Так, у Сигнаївці місцеві жителі лише розводять руками, коли мова заходить про місцеве сміттєзвалище – як дати йому раду, не знає ніхто. Ірина Ванникова переконана – життя в наших містах і селах має бути комфортним, і сміттю в ньому місця точно немає.

Земля для учасників АТО

Звернення про те, що в тому чи іншому селі учасники бойових дій не можуть отримати обіцяну державою землю – вже, можна сказати, систематичні. Ірина Ванникова готова братися за вирішення цього питання. На її думку, бійці АТО мають право безпроблемно і швидко отримати гарантовані державою пільги. Причому це має бути земля, придатна для використання, а не десь на смітнику.

Поштові відділення

На Шполянщині є села, де люди відверто побоюються закриття поштових відділень. Або ж воно працює не в центрі населеного пункту, наприклад, у тому ж Лебедині. Зберегти сільську пошту, школу, лікарню, садочок – дуже важливо, – вважає Ірина Ванникова. Тому добиватиметься того, щоб їх можна було закривати лише тоді, коли вирішить громада.

Інтернет та мобільний звязок

Ще не у всіх селах району є нормальний мобільний зв'язок, а в деяких – відсутній інтернет. Для прикладу, жителі Іскреного серед інших питань називають питання інтернет-з’єднання, а жителі Ярославки говорять про необхідність вишки зв’язку.

— Інтернет і зв'язок селам просто необхідний, інакше про які реформи,що вимагають сучасних технологій, може йти мова, – каже кандидатка.