Екомеблі, мурал і пам’ятник портфелю: у Шполянській ОТГ розпочався конкурс дитячих ініціатив із благоустрою громади (ФОТО)

«Творимо громаду разом» – під такою назвою міська рада Шполянської об’єднаної територіальної громади та ВО «ЧЕРКАЩАНИ» інціювали конкурс для закладів загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти. Мета проста – спонукати дітей та молодь до розвитку рідної громади. За два тижні команди мають розробити й реалізувати соціально важливий проєкт із благоустрою. Хто, чим і як планує вразити жителів громади, дізнавалась «Шполяночка +».  

Шкільна спільнота із захватом зустріла нову ініціативу міської ради Шполянської ОТГ та ВО «ЧЕРКАЩАНИ» –  «Творимо громаду разом» і не забарились із заявками на участь. Хтось виношував свою ідею давно, та не було нагоди втілити її у життя, а хтось відразу розробив новий проєкт. Та всі підійшли до цього творчо.

У межах конкурсу подали свої проєкти 13 команд сільських навчально-виховних комплексів Іскреного, Лебедина, Кримок, Скотаревого, всіх шполянських шкіл, школи мистцетв та Центру дитячої творчості. 

Кожна команда вже почала реалізацію власного проекту. Серед ініціатив: створення волейбольного майданчика; виготовлення екомеблів; облаштування громадського простору для зустрічей та спілкування; класи під відкритим небом; створення шахового муралу; ремонт колодязя, пішохідних зон біля школи; озеленення території біля церкви; прибирання зупинок громадського транспорту і навіть встановлення пам’ятника…портфелю.

Усі учасники конкурсу активно взялись до справи, адже терміни обмежені і треба встигнути закінчити свої амбітні плани за два тижні. Потому жителі ОТГ в онлайн-голосуванні оберуть найліпші проєкти і на переможців чекатимуть призи. Команда, яке здобуде першість, поїде на екскурсію до однієї з культурних столиць України, а ті, хто посядуть друге і третє місця, матимуть заохочувальні призи.

Під керівництвом старших наставників із числа педагогічно-викладацького складу вони діти гуртом пиляють, малюють, фарбують, вирізають, садять та креслять. Вчителі переконані: саме в таких умовах у дітей формуються навички роботи в команді, спільного вирішення конфліктних питань та пошуку компромісів. А це у свою чергу допомагає якомога ефективніше виконати всі завдання, аби отримати позитивний результат.

Міський голова Шполянської ОТГ Сергій Кравченко конкурсом задоволений. Каже: приємно бачити, що нашу молодь об’єднують спільні ідеї і вони згуртовано йдуть до їх реалізації.

– У дитинстві завжди дивившся на світ по-іншому. Ми, дорослі, подекуди живемо в іншій площині, далекій від дитячого світосприйняття. Тож ми вирішили дати молодому поколінню нашої громади можливість реалізувати те, чого вони прагнуть. Вже зараз по кількості проєктів, що стосуються облаштування громадського простору для молоді, ми бачимо, що в Шполянській ОТГ нам бракує системного підходу до створення оптимальних умов для відпочинку молоді, просвітництва, дозвілля. Ми обов’язково візьмемо до уваги ці тенденції в подальшій роботі з молоддю, – зазначив міський голова.