Для зменшення ризику небезпечних хвороб серця та судин необхідно контролювати вміст холестерину та співвідношення його різновидів.
Зменшити ризик захворювання допоможе вживання фруктів, овочів, цільних злаків; помірне вживання квасолі, гороху, інших бобів; горіхів без солі та цукру; знежирених молочних та кисломолочних продуктів, або таких, що містять 2,5% та менше жиру; жирної морської риби.
Розумна дієта для запобігання хвороби серця та судин передбачає значне обмеження вживання кухонної солі (менше 1 ч.л. на день); мінімальне споживання цукру, солодощів, солодких напоїв; скорочення вживання рослинних жирів із значним вмістом насичених жирних кислот, тваринних жирів у стравах; помірне вживання фруктових соків (близько 200 мл на добу); мінімальне вживання міцних алкогольних та слабоалкогольних напоїв.
Вегетаріанці рідше хворіють на атеросклероз, гіпертонію, інфаркти та інсульти. І це беззаперечно пов’язують із великим надходженням клітковини. Кожні 10 грамів рослинної їжі на добу віднімають відсотки від всієї кількості холестерину, що всмоктується в нашому кишківнику.
Тож намагайтеся створити кількісну та якісну перевагу здорових продуктів у власному раціоні. Разом із фізичною активністю та відмовою від шкідливих звичок це стане запорукою тривалого та продуктивного життя.
Ніна ЛИНДЮК, лікар загальної практики сімейної медицини.