До храмового свята – нова капличка в дарунок

На свято Покрови Пресвятої Богородиці церква с. Васильків відзначає своє храмове свято. Цього дня васильківці зазвичай святкують і День села. Уже два роки поспіль соціальні партнери – ПОП «Нива-2003» (ГК «ЛНЗ») — до свята готують жителям Василькова і свої подарунки. Нинішнього року на території церкви з’явилась нова капличка.

Новий дах на приміщенні сільської ради, санвузол у її будівлі, фінансування ремонтних робіт у школі, асфальтування доріг, фінансова участь у проведенні сільських свят… Допомога від ГК «ЛНЗ» завжди є вчасною і доречною, — говорять у Василькові.

І коли цього літа настоятель Свято-Миколаївського храму отець Георгій звернувся з проханням до директора ПОП «Нива-2003» Олега Кошового, аби той посприяв у будівництві каплички на території храму, допомога не забарилась.

Капличку, в середині якої розташована криниця, звели всього за півтора місяця, вставили вікна і двері, і тепер вона повністю захищена від дощів та вітру. Поряд з нею ми встановимо хрест і освячуватимемо воду, розповідає протоієрей храму отець Георгій.

Нова капличка – це подарунок ГК «ЛНЗ» васильківцям до дня народження села, каже директор ПОП «Нива-2003» (ГК «ЛНЗ») Олег Кошовий. – Ми завжди виконуємо свої обіцянки.

Свято-Миколаївський храм с. Васильків один із найстаріших у районі. Як розповідає його настоятель, фундамент цієї церкви було закладено ще в 1903 році, а 1907 року її освячено. Колись це була п’ятикупольна церква, дзвіниці якої сягали 35 м висоти. У 1935—36 роках, як і більшість церков України, її було зруйновано. Приміщення використовували і під зерносховище, і під сільський клуб. Багато й священиків змінилось у ній, лише з 1989 року церква зажила справжнім духовним життям, почала діяти як храм, який відвідують не лише васильківці, а жителі інших сіл. На її території зведено й дзвіницю.