2 ЖОВТНЯ — ДЕНЬ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ
Колектив навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І—ІІІ ступенів» села Нечаєве хоча й невеликий, але дружний, згуртований і, головне, молодий.
Якщо ще якихось десять років тому цей навчальний заклад відчував потребу у кадрах (вчителі тоді приїжджали в село з районного центру), то сьогодні школа повністю забезпечена спеціалістами.
Із 17 вчителів НВК восьмеро — жителі Нечаєвого, які, закінчивши виші, повернулися у село і нині працюють у своїй рідній школі.
Вчимося у молоді
— З молодими працювати дуже цікаво, — каже директор школи Ольга Приємська. — Середній вік наших педагогів — 31! Це найкраща пора життя. Вони нині користуються Інтернетом, багато спілкуються з колегами з інших закладів, цікавляться фаховими виданнями, у них завжди багато ідей. Їхні ініціативи ми, старші педагоги, завжди схвалюємо і намагаємося разом втілювати в життя. Ми теж вчимося у молоді, і це добре, так і має бути.
А найстаршими і найдосвідченішими у цій школі є директор Ольга Приємська, яка віддала цьому закладові вже понад три десятиріччя трудового життя, з яких 28 років очолює її, та завуч школи Людмила Стужук. За сприяння батьків 55 учнів, що навчаються у школі, сільських голів Нечаєвого Володимира Приходька та Маслового Марії Олехнович, реорганізація не торкнулася цього навчального закладу. На сьогодні тут повністю збережено і його приміщення, і колектив. Всі діти — з 1 по 11 клас забезпечені харчуванням.
За останні роки у школі утворились і свої учительські династії. Серед її представників — Лідія Литвин та Людмила Рибак, Степан Смагленко, Ольга Дібрівська та Аліна Холзакова, Ольга Приємська, Руслана Сігай та Інна Албул.
Відзначає директор учителів, котрим доводиться працювати із найменшими учнями школи: Людмилу Рибак, Людмилу Ткалич, Юлію Головкіну, Надію Дзюбу, які сповна віддаються своїй роботі. Із перших днів перебування дітей у стінах навчального закладу саме цим педагогам доводиться часто заміняти малечі їхніх мам, докладати зусиль, аби прищепити їм любов до шкільних предметів, наповнити змістом їхнє дозвілля.
Виховує
любов до прекрасного
Серед колишніх випускників цього навчального закладу, а нині вчителів школи — Руслана Сігай та Наталя Борійчук.
та Мирослава НЕКРАСОВА залюбки відвідують
гурток «Створимо красу своїми руками»,
який веде Руслана СІГАЙ (ліворуч).
Руслана Володимирівна, закінчивши школу та Уманський державний педагогічний університет ім. Павла Тичини з відзнаками, повернулась у сільську школу, нині розвиває творчі нахили своїх учнів на гуртку «Створимо красу своїми руками» та прищеплює школярам любов до книги. Ольга Приємська, вже не як мама, а як керівник Руслани Сігай, відзначає у своїй підлеглій високу відповідальність і сумлінність у роботі. А ще — любов до прекрасного. Руслана Володимирівна вишиває, в’яже, гарно малює, створює незвичайні картини і вироби різними техніками, виявляючи при цьому талант і фантазію. Її учні здобувають призові місця, беручи участь у творчих заходах різних рівнів. Зокрема, переможницями минулорічної обласної виставки-конкурсу «Знай і люби свій рідний край» стали учениця 9 класу Наталя Бойко та 11 класу — Аліна Тарнавська.
У стінах сільської школи нині навчаються і виховуються й діти Руслани Сігай — десятирічна Катруся та п’ятирічний Станіслав. А у патріотичному куточку, організованому в школі й присвяченому їхнім односельцям — воїнам АТО, котрі захищали нашу Україну на Сході, є фото і їхнього татуся — Сергія Володимировича, яким діти дуже пишаються. Тато щойно повернувся з АТО і зараз працює у школі, в якій колись теж навчався разом із їхньою мамою.
У сільській школі
працювати дуже цікаво
Дуже близькою і рідною є ця школа для ще однієї її випускниці, а нині вчителя української мови та літератури Наталії Борійчук.
— За майже три роки, які Наталя Василівна працює в школі після закінчення з відзнакою Черкаського державного університету ім. Богдана Хмельницького, вона встигла зарекомендувати себе справжнім фахівцем і різнобічно розвинутою особистістю. Вчителька володіє сучасними методами виховання і навчання, використовує в роботі нові технології, дуже відповідальна людина і творча особистість, — так характеризують її колеги. А ще вона є редактором шкільної газети «Весела перерва» та класним керівником у 9 класі.
У минулому навчальному році учениця Наталії Сігай — дев’ятикласниця Анастасія Рибак стала переможницею районного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, була серед призерів районних етапів конкурсів «Соняшник» та на протипожежну тематику.
Крім навчальних шкільних дисциплін зі своїми колегами та учнями вчителька вже тричі втілювала в життя ідею організації благодійної ярмарки для воїнів АТО, на якій збиралися кошти для придбання солдатам найнеобхіднішого. А ще — діти ініціювали збір використаних мобільних телефонів, і це також стало для наших захисників дуже доречним предметом зв’язку під час бойових операцій на сході України.
— Навіть у звичайній сільській школі працювати вчителем дуже цікаво. Головне — розуміти своїх учнів, бути завжди оптимістично налаштованому на всі їхні ідеї і разом втілювати в життя все нове, — вважає Наталя Василівна.
Діти ж віддячують улюбленому педагогу своєю дитячою щирою любов’ю. І до свята, яке було в їхньої вчительки минулого тижня (весілля) навіть підготували для неї невеличку сценку-вітання.
Мине якийсь час і, можливо, закінчивши школу, і ці хлопці та дівчатка, як і їхні нинішні педагоги, захочуть повернутися в її стіни уже вчителями...
Лариса БАЧИНСЬКА
(фото автора).