До уваги громадян, які бажають отримувати житлові субсидії

З 1 травня 2015 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України №106 від 28 лютого 2015 року «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій», якою передбачений спрощений порядок надання субсидій та затвердженні нові форми бланків заяви про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Відповідно до нового порядку житлові субсидії, які були призначені протягом жовтня 2014 року—квітня 2015 року, на новий термін (12 місяців з травня 2015 року по квітень 2016 року) будуть призначені автоматично без звернення громадян за винятком тих справ, розгляд яких виноситься на засідання комісії по наданню населенню всіх видів соціальних допомог (в тому числі субсидій) та пільг, а саме:

• призначення субсидії іншій особі, зареєстрованій в житловому приміщенні, на яку не відкрито особові рахунки в організаціях — надавачах послуг;

• індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг;

• якщо є особи, які зареєстровані,але фактично не проживають;

• будь-хто із членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначення субсидії без звернення) здійснив купівлю майна, товарів або оплатив послуг на суму, що перевищує 50 тис. грн.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидії та передачу їх до управління соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи сільських рад. У жителів міста Шпола документи приймає управ-ління соціального захисту населення за попереднім записом. Записатися на прийом можна за тел. №5-21-69 та в приміщенні управління за адресою: м. Шпола, вул. Леніна, 21.

Для тих громадян, які бажають надіслати заяву та декларацію поштою, наголошуємо на необхідності правильного заповнення заяв та декларацій згідно з доданими інструкціями. Всі поля в бланках повинні бути заповнені, обов’язково вказані паспортні дані, ідентифікаційні номери, телефонні номери, види, суми та джерела доходів, період, за який подається дохід. Якщо подано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. У такому разі заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі.

В управлінні соціального захисту населення працює телефонна «гаряча лінія» за номером 5-21-69 протягом робочого тижня та в суботу.

Анатолій РАКІТІН, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації.