До відома орендарів земельних ділянок сільсько-господарського призначення

Оренда землі — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності. Однією із істотних умов договору оренди землі є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Враховуючи вищенаведене, просимо орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, приватної та комунальної власності вжити заходів щодо укладання додаткових угод до договорів оренди землі в частині встановлення плати за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення у розмірі не менше 4,5 % від визначеної відповідно до законодавства проіндексованої нормативної грошової оцінки земельної ділянки з поступовим збільшення цієї плати.

Разом з тим інформуємо, що станом на 1 січня 2015 року нормативну грошову оцінку земель за 2014 рік необхідно індексувати на коефіцієнт індексації, що дорівнює 1,249. Коефіцієнт розраховано виходячи з індексу споживчих цін за 2014 рік — 124,9%.

Додатково пропонуємо при укладанні додаткових угод до договорів оренди землі державної власності забезпечити замовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, подання її на розгляд та затвердження до Шполянської районної ради.

Сергій ЗАЄЦЬ, в.о. начальника відділу Держземагентства у Шполянському районі.