До відома юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців!

Згідно з чинним законодавством України використання землі в Україні є платним. Об’єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

Оренда землі — це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Між Шполянською міською радою та юридичними особами, фізичними особами-підприємцями (далі — ФОП) укладено договори оренди землі на земельні ділянки, які розташовано в межах міста Шпола.

Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Орендна плата за землю — це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою згідно з договором оренди землі.

Плата за землю є одним із основних джерел для надходження коштів до міського бюджету, які в послідуючому виділяються на благоустрій і розвиток міста, ремонт доріг, утримання дошкільних навчальних закладів, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим, хворим та учасникам АТО.

Також із міського бюджету, з метою забезпечення належного обслуговування жителів міста, виділяються кошти для субвенції районного бюджету для фінансування робіт щодо утримання та ремонту шкіл, районної лікарні, поліклінічного відділення та інших установ.

За наявною у міські раді інформацією окремими юридичними особами та ФОПами не сплачується в повному обсязі плата за оренду земельних ділянок, які розташовано в межах міста, що відповідно може негативно вплинути на оплату згаданих вище робіт, фінансування установ та виділення коштів жителям міста, які потребують матеріальної допомоги.

Враховуючи наведене вище, просимо юридичних осіб та ФОПів вжити до 8 серпня 2016 року заходів стосовно сплати в повному обсязі заборгованості щодо плати за оренду земельних ділянок.
Для отримання додаткової інформації рекомендуємо звертатися, в робочий час до Шполянської міської ради (м. Шпола, вул. Лозуватська, 59, каб. №8) або телефоном №5-23-51.

Сергій КРАВЧЕНКО, міський голова;
Михайло БОГАЧ, голова постійної депутатської комісії з питань екології, охорони довкілля та регулювання земельних відносин;
Сергій ЗАЄЦЬ, начальник відділу з питань земельних відносин Шполянської міської ради.