ДОЛЕНОСНЕ РІШЕННЯ ЖИТЕЛІВ ШПОЛИ

ПЕРШІ ПТАШКИ РОСУ П’ЮТЬ

Процес утворення Шполянської ОТГ триває. 30 листопада жителі міста пройшли черговий етап процедури, прописаної українським законодавством у частині впровадження адміністративно-територіальної реформи та децентралізації. Цього дня на загальних зборах громади Шполи, на які міська рада запрошувала всіх жителів міста, було майже одноголосно вирішено створити Шполянську об’єднану територіальну громаду. Наступним кроком стане рішення сесії міської ради.

У зборах взяли участь міський голова Сергій Кравченко, голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз.

Питання порядку денного стосувалося прийняття рішення про створення Шполянської об’єднаної територіальної громади. Як прописано у методиці проведення громадських слухань, було вирішено обрати головуючого, секретаря та лічильну комісію із числа громадськості. Присутні одноголосно затвердили кандидатури для проведення цієї роботи, зокрема, головуючим обрано Олексія Пірогова.

Спочатку міський голова Сергій Кравченко та його заступник Марина Кулішова доповіли про зроблену роботу в частині створення ОТГ, потім доповідачі відповідали на численні запитання, учасники зборів виступили зі своїми думками та пропозиціями. На завершення проведено процедуру голосування, в результаті якої переважною більшістю голосів прийнято рішення — створити Шполянську об’єднану територіальну громаду. Головною мотивацією такого кроку шполяни у своїх виступах називали збільшення дохідної частини бюджету за рахунок 60%-ої локалізації в місцевому бюджеті ПДФО та право розпоряджатися землями, які нині перебувають за межами населених пунктів (у тому числі водойми, ліси, лісопосадки), можливість залучати для розвитку інфраструктури майбутньої громади додаткові ресурси — кошти державного фонду регіонального розвитку, гранти різних закордонних благодійних фондів, які допомагають Україні впроваджувати ефективні реформи.

У ході громадських слухань Марина Кулішова, зокрема, повідомила, що 20 жовтня 2016 року міським головою було прийнято розпорядження про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл: Терешки, Ховківка, Сердегівка, Кримки, Журавка і Лебедин Шполянського району з адміністративним центром у м. Шпола. Впродовж 30 календарних днів тривало обговорення.

ЩО ТАКЕ ГРОМАДА
Спроможна територіальна громада — це громада, яка самостійно здатна забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної територіальної одиниці.

ПРО ЩО КАЖУТЬ ПОПЕРЕДНІ РОЗРАХУНКИ
За орієнтовними попередніми розрахунками, Шполянська об’єднана громада мала б населення в кількості 24598 осіб, у тому числі: м. Шпола — 17347, с. Терешки — 952, с. Ховківка — 22, с. Сердегівка — 234, с. Журавка — 1184, с. Лебедин — 4025, с. Кримки — 834 (сільське населення складає 7251 особу). Нині загальний дохід бюджету на одну особу населення становить близько 1200 грн., в утвореній ОТГ ця цифра збільшиться більше, ніж удвічі.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).