Допомагати не словом, а ділом

Саме такою ідеєю керувались представники Шполянської районної організації Політичної партії «Народний фронт», коли вкотре вирішили допомогти воїнам АТО. Напередодні Дня Конституції України до політичного осередку нашого району звернувся представник навчального центру ДПСУ «Оршанець», начальник відділення продовольчого забезпечення Олег Романюк з проханням допомогти в організації відправки спецбатальйону прикордонників до зони АТО шляхом забезпечення батальйону засобами кухонного приладдя, засобами гігієни, продуктами харчування тощо. Стало відомо, що разом з прикордонниками-черкащанами до Донецької області вирушать розшукові собаки, які спеціально підготовлені на розшук та виявлення зброї, боєприпасів та наркотичних засобів.

На зборах Ради було розглянуто перелік всього необхідного і шляхом голосування одностайно прийнято рішення зібрати власні кошти, організувати закупівлю товарів, збір продуктів та максимально допомогти захисникам. Приурочити захід активісти вирішили до Дня Конституції України з метою підвищення громадської свідомості, національної гідності та солідарності серед мешканців міста та району. До заходу залучились Сергій Кисленко, Олександр Орлов, Володимир Волошенюк, Дмитро Тищенко, Тетяна Ільченко, Віктор Володимирович та Віктор Вікторович Руденки, Ігор Артеменко та Юрій Дишлевий.

Зустріч з представниками батальйону відбулася 29 червня на площі Героїв Майдану в Шполі. На потреби польової кухні передано одноразовий посуд, серветки та рушники, ножі, відра, тази, харчові ємкості, польові рукомийники, засоби для миття посуду та близько 250 л бутильованої води. З продуктів харчування завантажили близько 1 т картоплі, 200 кг капусти та інших ово-чів. Не залишили солдатів і без засобів особистої гігієни та медичних засобів первинної допомоги. Згадали і про менших друзів — передали 100 кг корму для військових собак. Юрій Дишлевий з с. Матусів організував серед односельців збір продуктів: консервації, паштетів, м'яса, сала, олії, овочів. Вкотре залучилась до акції й Надточаївська громада — передали чотири ящики смачних і запашних хлібобулочних виробів. Не лишились байдужими і місцеві підприємці: приватний підприємець з м. Шпола Олена Очеретіна долучилася до організації доставки овочів з оптової бази до міста передачі та допомогла з закупівлею миючих засобів.

По закінченню наповнення вантажівки було дуже приємно бачити результат плідної сумісної роботи. Представники Шполянського осередку ПП «Народний фронт» і надалі планують організовувати та проводити подібні заходи, та сподіваються на громадську активність Шполянщини.

Юлія РАЗІНКІНА. м.Шпола.