У Шполянській громаді розпочато процес оптимізації закладів загальної середньої освіти

Днями проведено перше засідання, на якому розпочато процес прогнозування ефективної освітньої мережі у Шполянській громаді. Учасниками діалогу стали в.о.міського голови Олег Кошовий, депутати міської ради, керівники шкіл, фахівці міської ради, дотичні до професійного й продуктивного планування ефективних змін в освіті.

У міськраді кажуть, що перший чинник, чому це потрібно – нормативна база. Не за горами 2027 рік, коли завершиться запланована реформа й функціонуватимуть початкова (1-4 класи), базова школа (5-9 класи) та старша школа (ліцеї) для учнів 10-12 класів, яких повинно бути не менше двох класів за трьома профілями навчання.

Другий чинник- низька народжуваність дітей як у місті, так і в селах громади, унаслідок чого зменшується кількість учнів у класах та в групах у дитячих садках.

Третя причина зумовлюється тим, що із 2017 року фінансування ліцеїв, гімназій в цілому залежить від спроможностей бюджетів органів місцевого самоврядування, адже держава оплачує лише заробітну плату із нарахуваннями педагогічних працівників шкіл.

"Як буде насправді – стане відомо згодом, - наголосив у ході засідання робочої групи в.о. міського голови Олег Кошовий. - Сьогодні ми лише стали на шлях роз’яснювальної роботи. Попереду – спільні діалоги з педагогами, батьками, згуртований пошук виважених рішень, у центрі уваги яких – якісні знання здорових дітей нашої громади як запоруки гідного майбутнього України.

За інформацією Шполянської міської ради