Допомогти і підтримати воїнів АТО

16 липня у місті Чоп стартував благодійний велопробіг «Захід-Схід», організатором якого є киянин, ветеран АТО Костянтин Самчук. Основною метою пробігу є благодійний збір коштів на допомогу пораненим військовим та родинам загиблих.
Минулої п’ятниці ― 7 серпня ― Костянтин та двоє юнаків, які долучились до акції і супроводжували його на дистанції Тальне-Черкаси, завітали до Шполи. На центральній площі міста на учасників велопробігу чекали представники влади, ЗМІ, громадськості міста.
Заступник голови райдержадміністрації Ольга Шпиця, привітавши учасників велопробігу, розповіла про пам’ятні місця Шполянщини та на згадку про географічний центр України вручила гостям сувеніри, квіти.
― Ідея здійснити подібний захід прийшла ще пів року тому, ― розповідає Костянтин Самчук. ― Я дізнався, що існують триколісні велосипеди для людей з обмеженими можливостями, які виготовляють у Києві. Тож вирішив зорганізувати велопробіг через усю Україну з метою збору коштів для сімей загиблих, поранених та інвалідів. Цей проект є й символічним, він об’єднує українців заходу та сходу заради спільної мети — допомоги учасникам АТО. А ще ― патріотичним, оскільки упродовж маршруту ми організовуємо зустрічі із патріотичною молоддю, учасниками АТО, активістами, громадськими діячами, аби, об’єднавши зусилля, творити спільне майбутнє нашої країни.
16 липня Костянтин Самчук та інші учасники пробігу виїхали із м. Чоп, а 24 серпня планують завершити пробіг у м. Мелове на Луганщині. До участі у проекті запрошуються учасники АТО та люди з обмеженими можливостями. Їм організатори пропонують долучатись до певних проміжків велопробігу, або ж долати спільно весь шлях. Інвалідів забезпечать спеціальним три-колісним транспортом, що безперешкодно й комфортно дозволить брати участь у марафоні.
За словами організатора, усього під час мар-шруту має бути 40 зупинок у східних і західних містах України. Половину відстані вже подолано.
Як зазначив Костянтин Володимирович, найскладнішою була для нього гірська місцевість західних областей Украї-ни, але саме ця частина найбільше вразила ветерана своєю красою та неповторністю.
Колишній учасник АТО Костянтин Самчук закликає всіх максимально долучатись до велопробігу на кожному його етапі та спільними зусиллями допомогти воїнам, які боронять наш спільний дім.
Благодійні кошти можна перераховувати на картку «Приватбанку»:
4149 6258 0110 9016
на ім’я Самчука Костянтина Володимировича.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).