У трьох ліцеях Шполи запрацювали офіцери безпеки. У Шполянському ліцеї № 1 з початку нового навчального року безпекою дітей займається лейтенант Наталія Борейчук. Ще двоє офіцерів завершують обов'язковий курс навчання і незабаром почнуть роботу у ліцеях № 2 і № 3.
Чим правоохоронці займаються, як допомагають школярам вирішувати конфлікти та які вже були ситуації, дізнавалася "Шполяночка".
У шкільного офіцера безпеки є окремі повноваження. Зокрема, до них входить забезпечення пропускного режиму, огляд приміщень закладу освіти та прилеглої території на наявність підозрілих предметів, проведення тренувань тощо.
Лейтенант поліції, інспектор служби освітньої безпеки Звенигородського РВП Наталія Борейчук розповідає, що офіційно до повноважень приступила 19 серпня. За її словами, у реалізації нового проєкту основними обов'язками є виконання правоохоронної, просвітницької і наставницької функцій.
"Правоохоронна функція - це виявлення і запобігання правопорушень. У школі діє заборона на куріння, розпиття спиртних напоїв учнями, а також необхідно запобігати булінгу, — розповідає Наталія. — Також проводжу з дітьми просвітницьку діяльність, розповідаю доступною мовою правила правової поведінки, як не потрапити у неприємні ситуації, навчаю учнів бути законослухняними і відповідальними. Наставницька і виховна робота — це сформувати свідомих громадян і патріотів України. Також, основною метою офіцерів безпеки у школах показати дітям приклад поліцейського як помічника, що допоможе у будь-якій ситуації, викликати у дітей та підлітків довіру".
Вже в перші тижні навчального процесу Наталя Борейчук успішно вирішувала конфліктні ситуації
"Був випадок, коли дитина загубила свою річ. Через розмови відтворювали ситуацію і майно учня відшукали. Також звертались діти і розповідали хто їх образив, проводила бесіди, знаходили компроміс і вирішували конфлікт", — зазначила інспекторка освітньої безпеки.
Правоохоронниця розповідає, що тісно співпрацює з педагогічним колективом і батьками учнів. Бере участь у батьківських зборах і реагує на будь-які проблемні питання.
Також у межах нового проєкту і Концепції безпекового освітнього середовища офіцер несе відповідальність за безпеку школи і прилеглої до закладу території. Для цього на входах у шкільні заклади встановили аркові металодетектори і для якіснішої роботи офіцерам закупили ручні металодетектори.
Наталія Борейчук розповіла, що у міському ліцеї № 1 діє пропускний режим, який запобігає потраплянню до школи вибухових та інших небезпечних предметів.
"Робочий день починаю на 30 хвилин раніше. Обходжу територію школи, оглядаю на наявність підозрілих предметів, або осіб, - каже Наталія. - Якщо сторонні люди заходять у межі закладу, я одразу проводжу з ними бесіди".
Також охоронниця навчального закладу наголосила на великому обсязі інформації, яка зараз поширюється через інтернет-мережі. Особливо Наталя звертає увагу батьків на мережу TikTok.
"Учні слухають "недоекспертів" правового поля, втім добре, що потім задають питання і я їм пояснюю всі ситуації, як діє поліція, спираючись на закон", — зазначила поліцейська.
Ще у функції інспекторки входить безпека руху учнів, вона контролює супровід дітей у сховища під час повітряних тривог і супроводжує старшокласників до осередку вивчення предмету "Захист України", який викладають на базі ліцею № 3.
Директорка Шполянського ліцею № 1 Валентина Осадча зазначає, що задоволені роботою інспектора безпеки в освітньому закладі.
"Наталія долучається до всіх конфліктних ситуацій, які виникають серед учнів. Співпрацює з класними керівниками і вчителями, вивчає дітей і знаходить підхід до кожного", — сказала Валентина Михайлівна.
Як розповіли журналістам у Шполянській міській раді, металодетектори придбали у три Шполянські ліцеї: № 1, 2 та 3. На такі заходи безпеки для дітей із міського бюджету витратили близько 123 тисяч гривень. Роботу ж інспекторів оплачують із державного бюджету.