Єдина помісна церква допоможе об’єднати Україну

Президент України Петро Порошенко вважає, що створення Єдиної помісної української церкви допоможе єднанню країни. Про це він заявив під час зустрічі з представниками архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія I, які прибули в Україну для участі в заходах з нагоди Дня хрещення Київської Русі-України та вшанування 1000-річчя представлення князя Київського Володимира Великого.
Як повідомляє прес-служба глави держави, також Петро Порошенко привітав на українській землі керівників Української православної церкви в США і Канаді — митрополита Юрія (Каліщука), митрополита Антонія (Щербу), єпископа Даниїла (Зелінського) та представника УПЦ Даниїла (Білака).
Президент підкреслив, що зараз Україна переживає складні і переломні часи. Кожен день є прикладом величезного служіння батьківщині українських військових в Донбасі та українського народу в цілому, який для подолання викликів і випробувань робить все можливе для об’єднання.
У свою чергу, представники Вселенського патріарха відзначили, що для них велика честь і радість бути присутніми на заходах. «Патріарх попросив, щоб два митрополити з Канади та США прибули і разом з урядом, з народом України відзначили це велике свято — тисячоліття від поховання Великого князя Київського Володимира», — сказав митрополит Юрій. Представники Вселенського патріарха висловили сподівання, що діалог про об’єднання українських православних церков продовжиться.