“Скейтпарк, воркаут-зона та професійна спортивна інфраструктура”: у Шполянській ОТГ “замахнулись” на масштабну реконструкцію стадіону «Колос»

Дороговартісна та масштабна ідея, яка "вітала в повітрі" Шполянської ОТГ кілька років, нарешті отримала реальне підгрунтя. Місцева влада націлена реконструювати стадіон «Колос» і переобладнати його у багатофункціональний простір, який стане осередком спортивного життя громади. Реалізацію масштабного проєкту планують  здійснити за 2-3 роки і депутати вже виділили на це першу частину коштів у сумі 1,4 мільйона гривень.

Стадіон "Колос" отримає нове життя - таке рішення прийняли в керівництві Шполянської ОТГ. Ініціатива команди ВО "ЧЕРКАЩАНИ" передбачає повне перетворення території стадіону у багатофункціональний спортивний комплекс, де жителі Шполянської ОТГ зможуть не лише займатись різними видами спорту, а й відпочивати. 

Зі слів міського голови Шполянської ОТГ Сергія Кравченка, проект не те, що великий, а величезний і подібного за масштабами ще не реалізовували в жодній із громад Черкащини. Зважитись на нього дозволила підтримка жителів громади, депутатського корпусу і благодійників

– Технічним завданням для проектування передбачається проведення реконструкції адміністративної будівлі, встановлення санвузлів, душових кімнат для спортсменів, ремонт роздягалень, трибун, медпункту. Плануємо побудувати скейт-парк, фізкультурний майданчик, створити воркаут-зону (зона для тренувань на свіжому повітрі - ред.). Встановити належне освітлення та обладнати місця, де батьки зможуть гуляти з дітьми. В перспективі плануємо побудувати і корт для великого тенісу. Планів багато, всього і не перелічити, – каже Сергій Володимирович. – Ідея реалізувати цей проєкт належить Шполянській громаді і депутатському корпусу. Взагалі ініціатива пішла від представників ВО “ЧЕРКАЩАНИ”, як у міській раді ОТГ так і обласній раді. Попередню підтримку ми отримали і від наших постійних соціальних партнерів LNZ Group. Це буде великий спільний проект для всієї Шполянської громади.

Очільник Шполянської громади зауважує, що заявлена реконструкція буде дороговартісною, проте покладати все на плечі міського бюджету не планують. Поруч з цими планами, залишається реалізація всіх поточних питань, які є у комунально-господарській сферах громади. 

  • Нині з міського бюджету було виділено кошти на розробку проектно-кошторисної документації з подальшою експертизою. Конкретна сума реконструкції буде відома після результатів експертизи, але попередньо це 40-50 мільйонів гривень. Звісно, до фінансування проєкту планується залучати не лише бюджетні кошти громади, а й подаватися на грантові фінансування, звертатися до державних програм та бізнесу, представникам якого важливий розвиток громади. Звісно, ми усвідомлюємо, що без підтримки реалізовувати такі проєкти не просто, але заручившись підтримкою представників Шполянщини в обласній раді, будівництво багатофункціонального спорткомплексу у громаді – питання часу. Проєкт плануємо розбити на два-три роки, щоб реалізувати його відносно безболісно для громади, – додає Сергій Кравченко.

Радісно ідею такої реконстукції зустрів і Василь Шевцов, який багато років керував спортивною установою. З його слів, шполянська спортивна арена важлива для громади не лише в інфраструктурному плані, а й в історичному.

  • Відновлення нашого стадіону - надзвичайно важливий проєкт. Це не лише можливість прививати нашій молоді любов до спорту, а й користь старшому поколінню - зміцнювати своє здоров’я. На моїй пам’яті стадіон двічі капітально ремонтували: у 80-х роках і у 2009-му. Востаннє на стадіоні встановили трибуни з пластиковими стальцями. А так, то кожен рік там намагалися щось підремонтувати, підфарбувати, – розповідає Василь Павлович. – Саме на полі “Колоса” починав свій шлях відомий футбольний клуб “ЛНЗ” з Лебедина. Граючи на цій арені лебединці здобули “золото” Чемпіонату Черкаської області.

На думку відомого шполянського спортсмена, учасника популярних екстремальних атлетичних змагань “IRONMAN” Сергія Мальчика,  шполянський стадіон – саме те місце, де спортсмени зможуть нарощувати свою спортивну форму і працювати на нові перемоги.

  • Те, що зараз буде вкладено в нього, сторицею повернеться. Дуже добре, що в громаді задумуються над розвитком спортивної галузі. Звісно, у мене, як у спортсмена є зауваження щодо суміщення безпосередньо різних напрямків, як то футбольного поля і скейт-парку. Але сподіваюсь, ці зауваження будуть враховані і для кожного виду спорту буде простір для тренувань і розвитку, – переконаний Сергій Мальчик. –  Важливо й те, що на стадіоні буде відновлено бігові доріжки. У нас в громаді рух атлетів, які займаються бігом і аеробними навантаженнями, значно збільшується в останні роки. Шполянський стадіон побудований у форматі фактично олімпійського. Тому наявність якісних бігових доріжок дуже важлива. Готуючись до змагань, я вже звик не прив’язуватись до стадіону і тренуюсь там, де зручно мені. Але можливості “Колоса” – це чудове місце, де спортсмени зможуть розвиватись і нарощувати свої можливості. 

У проєкті спорткомплексу також планують побудувати і додаткові спортивні майданчики, як то баскетбольне поле, площадку для стрибків в довжину, відремонтувати міні-футбольне поле. Планують врахувати інтереси всіх вікових груп жителів ОТГ. Також поруч із стадіоном планують облаштувати відкриту парковку для автомобілів та сквер із зеленими насадженнями.

  • Для нашої громади це питання дуже важливе, адже це не лише сприяння розвитку спорту в ОТГ. Багатофункціональний спорткомплекс допоможе “витягнути” молодь із барів та клубів, давши їм альтернативу відпочинку, відкрити нові гуртки. Крім того, йде мова і за інші вікові категорії - аби кожному було створено умови для занять спортом та активного відпочинку, – зауважує депутат Черкаської обласної ради від Шполянщини Анатолій Ткаченко. – Наразі, ці всі плани перебувають в розробці. Але я переконаний, що разом нам все це вдасться.