Економіка Україна «пригальмувала»

У червні 2021 року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 1,7% р/р, що значно нижче, ніж у травні (4,1%) та квітні (18,3%), коли він зростав на тлі обвалу минулого року.

Усього за січень-червень ІВБГ зріс на 0,9%. За аналогічний період минулого року індекс впав на 7,3%. Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ за липень 2021 року.

Як зазначається в огляді, у червні зростання ІВБГ очікувано сповільнилося, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння. Додатково в сільському господарстві поглибився спад (до 1,3% р/р) через пізніший старт збирання врожаю.

Зростання промисловості пригальмувало (до 1,1% р/р) унаслідок спаду в харчовій промисловості та енергетиці. Зокрема, і надалі скорочувалося виробництво олії через низький минулорічний урожай та послаблення зовнішнього попиту на неї, тютюнових виробів – через зниження попиту на традиційні тютюнові вироби, напоїв – унаслідок прохолоднішої погоди. Останній чинник вірогідно позначився й на поглибленні спаду в енергетиці, зазначили в НБУ.

Водночас, за даними НБУ, економічну активність і надалі підтримували споживчий попит (зростання роздрібної торгівлі та пасажирообігу залишилося високим), сприятлива зовнішня кон'юнктура (зокрема для металургії), збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проектів (будівництво зросло на 21,0% р/р).

Зберігалися ознаки пожвавлення інвестиційного попиту, зокрема високими темпами зростали окремі види машинобудування. Зростання в металургії та будівництві підтримало вантажообіг, зазначається в огляді.

Нагадаємо, у червні міжнародні резерви України за червень 2021 року збільшилися на 2% і складають зараз 28,358 млрд доларів США (в еквіваленті).