Минулого року лісівники Черкащини відкрили 10 еколого-просвітницьких стежок у рамках втілення проєкту співпраці з громадами, лісового просвітництва серед молоді та для забезпечення актуальних потреб населення – лісового, екологічного, природничого туризму. Головна мета екологічних стежок – це виховання грамотної поведінки людини в лісі, усвідомлення цінності природи, формування екоорієнтованих природничих умінь та навичок.
Їхнє призначення також полягає в тому, щоб забезпечити усім бажаючим можливість спостерігати природні об’єкти і явища, вивчати тваринний та рослинний світ, знайомитися з особливостями довкілля рідного краю, роботою лісівників, технологіями вирощування лісових насаджень. Крім того, це об`єкти для проведення природничих, лісівничих, історичних досліджень та екскурсій.
Місця для облаштування еколого-пізнавальних стежок лісівники обирали невипадково – вони пролягають відвідуваними та улюбленими місцями лісових туристів, або ж охоплюють чудові краєвиди, цікаві лісові насадження, історичні місця, що знаходяться у лісництвах.
Протяжність маршрутів є найбільш оптимальною – в середньому 2 кілометри. Вони є низької складності, тож навіть наймолодші відвідувачі лісу долають таку відстань із легкістю. Проте пройтися екомаршрутами можуть усі бажаючі, навіть без супроводження екскурсовода чи лісівника, адже на кожній зупинці є інформаційний стенд або аншлаг з детальним описом.
Усі стежки добре обладнані та інформаційно насичені – розпочинаються з карти проходження та переліком зупинок. Кількість зупинок варіюється – від п’яти і до дванадцяти. На усіх зупинках встановили інформаційні стенди, з яких можна дізнатися про особливості об’єктів. Це, власне, і є одним із засобів самостійного екопросвітництва. Вздовж маршрутів розташовані рекреаційні пункти та місця для перепочинку.
Різноплановість об’єктів відрізняє екопросвітницькі стежки у різних держлісгоспах. Проте основне спрямування однакове – розповісти як живе ліс, його мешканці, зосередити увагу відвідувачів на особливостях роботи лісівників і заодно забезпечити активний відпочинок громадськості у місцевих лісах.
Відвідування екопросвітницьких стежок – безкоштовне та доступне для усіх бажаючих. Доглядають за ними лісівники – відповідальні працівники лісництв. Тож і до відвідувачів головна вимога – дотримуватися правил лісового етикету та поводження в лісі. З таким проханням лісівники звертаються до відвідувачів з численних стендів та аншлагів, у яких нагадують правила дбайливого ставлення до довкілля, лісу, поводження у пожежонебезпечний сезон.
Еколого-просвітницькі стежки у лісах Черкащини можна знайти на карті Google Maps за цим посиланням.
За інформацією Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства