Упродовж багатьох десятиліть Шполянська дитяча школа мистецтв, яка має понад 75-літню традицію мистецького виховання підростаючого покоління, що виявляють бажання оволодіти певним видом мистецтва, займає важливе місце в галузі культури громади. За результатами роботи входить до десятки кращих закладів області, її учні беруть активну участь в міжнародних, всеукраїнських, обласних та інших конкурсах, а випускники вступають до мистецьких училищ, ліцеїв, спеціалізованих закладів та вищих навчальних закладів України.
Високий рівень викладацького складу закладу
Станом на 1 вересня 2021року у Шполянській дитячій школі мистецтв мистецьку освіту здобуває 389 учнів. З 2017 по 2020 роки приріст вихованців сягнув 40 осіб, а з березня 2021 року, шляхом приєднання Сигнаївської дитячої музичної школи ім. І. П. Шульги до складу Шполянської дитячої школи мистецтв, контингент збільшився ще на 83 особи.
Мистецькі освітні послуги у закладі забезпечують 36 кваліфікованих педагоги. Викладачі систематично проходять навчання на обласних курсах підвищення кваліфікації, беруть участь в обласних конкурсах, фестивалях.
У школі працює 6 відділів: фортепіанний, оркестровий, баянний, музично-теоретичний, вокальний відділи та духових і ударних інструментів, а також 2 класи за напрямами хореографічне та образотворче мистецтво.
За останні три роки покращилося кадрове забезпечення закладу, збільшено кількість штатних одиниць – викладачів.
Конкурси, фестивалі, виставки робіт
Упродовж звітного періоду учні школи мистецтв систематично брали участь у всеукраїнських, міжнародних, обласних, районних конкурсах, фестивалях та виставках робіт учнів класу образотворчого мистецтва, а також були активними учасниками міських заходів, які організовувала Шполянська ОТГ. Серед загального контингенту вихованців (389), 196 учнів стали володарями дипломів I,II,III ступенів та гран-прі на таких конкурсах та фестивалях як: міжнародний багатожанровий онлайн-конкурс Чешської республіки Jiskra 2020 у Празі (Чехія), міжнародний багатожанровий онлайн-конкурс «EUROPEAN TALENTS 2020» м. Будапешт (Угорщина), І міжнародний дистанційний конкурс «Мистецтво без обмежень» для учнів та студентів закладів мистецької освіти, ІІІ всеукраїнський фестиваль-конкурс бандурного мистецтва «Козацькому роду нема переводу» (м. Кам’янець-Подільський), ІІІ всеукраїнський конкурс виконавців на духових та ударних інструментах (м. Черкаси), VII Всеукраїнський мистецький фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Козацький шлях.UA» (м. Черкаси), ІІ всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Осіння палітра талантів» (дистанційно) в рамках мистецького Проєкту «SPLASH of ART», всеукраїнський відкритий фестиваль-конкурс «Барви Полтави» виконавської майстерності гри на народних інструментах учнів та викладачів мистецьких шкіл, ІІІ відкритий міський фестиваль-конкурс виконавської майстерності гри на народних інструментах «Грай, музико!», ІІ відкритий міський фестиваль-конкурс фортепіанної музики серед учнів мистецьких шкіл «УКРАЇНСЬКІ ВІЗЕРУНКИ – 2020», Перший всеукраїнський дистанційний конкурс з музично-теоретичних дисциплін серед учнів мистецьких шкіл «Ключ до майстерності», VІІІ сезон Міжнародного продюсерського багатожанрового мистецького конкурсу «Сузір’я Україна-Європа 2020» та інші.
Покращення матеріально-технічного стану школи
Фінансування школи мистецтв здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та батьківської плати за навчання дітей.
Окремі категорії учнів школи мистецтв користуються пільгами з оплати за навчання (142 особи: 111осіб – звільнені від оплати повністю, 31 особа – звільнена від оплати на 50%). Рішенням Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади з 2018 року введено додаткові пільги по платі за навчання учнів в Шполянській дитячій школі мистецтв, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету :
За звітний період у школі мистецтв було проведено низку ремонтів, покращено матеріально-технічні умови та якість здійснення навчального процесу:
- Замінено у повному обсязі дерев'яні віконні блоки навчальних кабінетів та коридорів школи на металопластикові енергозберігаючі.
- Привхідний дерев'яний тамбур замінено на металопластикову енергозберігаючу конструкцію.
- Замінено двері запасного виходу на металопластикові.
- Замінено міжкімнатні двері навчальних кабінетів № 5,6 на металопластикові.
- Здійснено заміну освітлення навчальних кабінетів та коридорів (1–2 поверхи) на енергозберігаючі стельові світильники (33 шт.).
- Замінено куліси сцени актової зали на нові.
- Замінено освітлення сцени актової зали (6 світильників LED).
- Здійснено поточний ремонт системи опалення (ліквідація пориву труби опалення кабінету хореографії (І поверх).
- Здійснено капітальний ремонт та введено в експлуатацію клас хореографії (на першому поверсі приміщення школи).
- Проведено ремонт та лакування стільців навчальних кабінетів (150 шт.).
- Для забезпечення господарських потреб придбано мотокосу.
- Проведено ремонтні роботи теплогенераторної (заміна водяних кранів та повітровідводів).
- Проведено ремонт водовідвідної системи зовнішніх стін приміщення (заміна згонів та колін пластикових труб).
- Для вікон кабінету хореографії (1 поверх) та актової зали, придбано вертикальні жалюзі.
- Придбано 15 пюпітрів для нот для здійснення навчального процесу.
- Придбано музичний інвентар (струни для гітари, струни для бандури, струни для домри, ремені наплічні баянні, палички барабанні, шнури-комутація).
- Придбано гітарний комбопідсилювач для забезпечення здійснення навчального процесу (робота з ансамблями).
- Придбана електронна барабанна установка для класу гри на ударних інструментах.
- Здійснено капітальний ремонт 4-х духових інструментів (труба – 2 шт., труба-альт, труба-тенор).
- Придбано духові інструменти: трубу, трубу-тенор, саксофон.
- Придбано ноутбук для здійснення навчального процесу та проведення озвучення масових заходів.
- Для здійснення навчального процесу в умовах карантинних обмежень придбано та встановлено у приміщенні школи мистецтв три Wi-Fi -роутери.
- Для кабінетів образотворчого мистецтва придбано навчально-демонстраційні мольберти (2 шт.).
- Для кабінетів групових занять придбано звукову, підсилюючу апаратуру та два комплекти фонохрестоматій для забезпечення здійснення навчального процесу.
- Для учнів класів хореографічного мистецтва придбано два комплекти сценічних костюмів та окремі складові елементи костюма.