Формально вчинили по закону, а морально — убивче

Нещодавно у Шполі працівники РЕМу проводили в місті обрізку дерев відповідно до постанови уряду, яка регламентує Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах. Видаляли ті дерева, які росли незаконно на території земель міської ради та створювали загрозу виникнення аварій при зіткненні з системою ліній електропередач. Тому вони підлягали ліквідації. Однак, багатьох жителів міста виїзні рейди РЕМівців ввели в стан стресу, адже останні залишали після себе купи дубців та порушеної ідилії біля дворів охайних господарів.

Не забарилося і колективне звернення з цього приводу до керівників району та міста. «...Працівники електромережі по-звірячому винищили фруктові дерева, залишивши після себе пеньки, купи нарізаного хмизу і... заплаканих бабусь... РЕМівці не просто вирізали дерева, — вони принесли біль нашим душам! Вже кілька днів ми живемо «на таблетках», — йдеться у заяві жителів вулиці Калініна. — Щовесни наша вулиця буяла цвітом і пахощами. Як приємно було полюбуватись цією красою! Щороку працівники РЕМу підрізали дерева, щоб не діставали до дротів електроліній. Ми, пенсіонери, любили ці дерева, доглядали, білили. Так росли вони не один десяток років і нікому не заважали, а нам приносили радість і велику користь: захищали наші оселі від бруду вулиці, від шуму і вихлопів автомобілів, і, врешті, були вагомою підмогою до наших мізерних пенсій. Продаси відро вишень чи абрикос, та й купиш собі ліки чи за світло заплатиш... Сумно... В тяжкі повоєнні роки ми надіялись на краще, але через стільки років все повертається назад — та сама бідність і нахабство чиновників! Ми старцюємо при багатих мільйонерах! За що загинули на війні наші батьки?! За що гинули Герої Небесної сотні на Майдані?! За що воюють наші хлопці на Сході?! Шановна наша владо! Ми за вас голосували, ми на вас надіялися, тож не дозволяйте нищити те, що росло десятиліттями! Бо коли воно те пер виросте?! Що залишимо майбутньому поколінню?! Ми, жителі вулиці Калініна, вимагаємо покарати винних і змусити їх компенсувати наші втрати. А ще було б добре, щоб вони навесні закупили саджанці, взяли в руки лопати і прикрасили нашу вулицю (вони ж бо знають, де це можна робити!). Почуйте нас, шановні! Щоб люди не плакали, споглядаючи таке варварство, і щоб вірші писали не такі: «Дерева ріжуть, а не садять, засмічують гаї, ставки, і замість того, щоб природу берегти, поки що роблять навпаки!» І щоб ветерани війни на понівечених пеньках під своїми вікнами не виставляли плакати: «Устань, Йоську, подивися, — до чого ми дожилися!..».

Депутат міської ради Сергій Мельник з цього приводу зазначає, що, відповідно до «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах» (Постанова КМУ №1045), видалення зелених насаджень при проведенні ремонтних та експлуатаційних робіт в охоронній зоні повітряних ліній електропередачі здійснюється за рішенням виконавчого органу міської ради на підставі ордера, чого зроблено не було. Також закликає енергетиків навести порядок біля трансформатора по вул. Дніпровській.

Інша ситуація взагалі шокує. Телефонний дзвінок до редакції нещодавно пролунав із зони АТО. Мобілізований вісім місяців тому житель Шполи Н., який стоїть на варті нашого спокою і миру, ризикуючи життям, риторично запитує: чи заслуговує він на таке ставлення до його дружини з дітьми, яким доводиться вкрай важко без чоловічої допомоги і підтримки? Біля його двору на вулиці Космодем’янської працівники РЕМу теж вирубали дерева, які спіткала подібна участь. Але залишили після себе такий гармидер, що дружина за голову взялася. І що вражає — на її обурення РЕМівець цинічно відповів: «Я твого чоловіка туди не посилав!». То хто ми після всього цього? Суспільство, яке мріє до європейського рівня життя? Чи може, точніше, називатимемося байдужим і цинічним народом з головними принципами «моя хата скраю», «після мене хоч потоп»?

«Шполяночка+» поцікавилася у міського голови Сергія КРАВЧЕНКА, як він ставиться до порушеної громадянами міста проблеми, на що він дав таку відповідь:

— В будь-якому випадку неприпустимим є те, що люди потрапили в таку стресову ситуацію, не можна було допускати такого ставлення до них. Працівники РЕМу виконували свої обов’язки, не порушуючи законодавства. Але потрібно було жителів вулиць попередити про свої роботи, щоб не допустити соціальної зони напруги. Комунальними службами міської ради нині вже наведено порядок в місцях обрізки дерев, а з керівництвом РЕМу встановлено домовленість, що в подальшому всі їхні планові роботи по місту узгоджуватимуться з виконкомом міськради.

Сподіватимемось на краще і віритимемо, що більше подібні безчинства не змусять жителів міста і району шукати заспокійливе від отриманих неприємностей.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).