«Географічному центру України» таки бути

На території недобудованого комплексу «Географічний центр України», що знаходиться у с. Сигнаївка, силами підприємства ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» облаштовується зона відпочинку для громадськості. Про це повідомляє офіційна веб-сторінка Шполянської райдержадміністрації.

Як розповідає директор ТОВ «Шпола-Агро-Індустрі» Олександр Кисельов, по обидва боки від головного входу до пам’ятного знака будуть розміщені альтанки.

— Користь від них є очевидною, — зазначає Олександр Борисович. — Тим, хто подорожує, альтанки слугуватимуть місцем відпочинку, а для шполян з’явиться можливість віддалитись від міської метушні. До того ж, це все прикрашатимуть зелені насадження і квіти.

У відділі культури і туризму райдержадміністрації вже працюють над розробкою нових банерів. Рекламні щити географічного центру України планують встановити з різних напрямків при в’їзді у Шполянський район. Дві площини розмістять біля зони відпочинку, що нині будується. Вони міститимуть інформацію про визначні місця Шполянщини і карту маршрутів.

— Рекламна кампанія дуже важлива, — зазначає голова райдержадміністрації Володимир Потапенко. — У нашому краї є багато історичних місць, пам’яток архітектури, про які навіть самі шполяни не знають. Тож ми вирішили приділити увагу розвитку туристичної галузі. Перші кроки вже зроблені. Приміром, реставровано пам’ятку архітектури — районний Будинок культури, незабаром розпочнуться роботи з відновлення Лозуватського дендропарку. Також у селі Товмач 25 червня відкриють пам’ятний знак борцям за свободу України, повстанським отаманам Холодного Яру Івану Лютому-Лютенку та Чорному Ворону. Багато земляків дізнається, що вони вихідці зі Шполянщини.

Очільник району вкотре звертається з проханням до громадськості не забруднювати і не смітити в місцях відпочинку і на природі, адже захаращеність довкілля демонструє культурний рівень населення. Комплекс біля «Географічного центру України» створюється для відпочинку громадян, а не для того, щоб «всівати» його порожніми пляшками та недопалками, — підкреслив голова РДА.