«ГОЛОДОМОР НЕ ЗЛАМАВ»

26 ЛИСТОПАДА — РОКОВИНИ
НАЙБІЛЬШОГО ЛИХОЛІТТЯ В УКРАЇНІ

Таким є гасло цьогорічних пам’ятних заходів. В Українському інституті національної пам’яті впродовж поточного тижня проходять тематичні заходи: прес-конференція з презентацією благодійно-просвітницького заходу «Свічка пам’яті», презентація веб-сайту та логотипу Національного музею «Меморіал жертв Голодомору», круглий стіл «Український Голодомор. З якими аргументами треба звертатися до ООН для визнання Голодомору геноцидом?», презентація книжки «1933: «І чого ви ще живі?» (упорядник — Тетяна Боряк).

Презентовано проект «Незламні», що розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932—1933 роках не знищило ані фізично, ані духовно.

Це — автор Акта проголошення незалежності України у 1991-му Левко Лук’яненко, оперна співачка Євгенія Мірошниченко, дисиденти Іван Світличний та Олекса Тихий, видатна художниця Катерина Білокур, письменники Василь Барка, Олесь Гончар, лікарка Нонна Ауска, поет Дмитро Білоус, філософ Микола Руденко, модель Євгенія Сакевич-Даллас, творець музеїв Михайло Сікорський, кінодраматург Борис Хандрос, прозаїк Анатолій Дімаров, живописець Опанас Заливаха.

Також у Києві розпочато триденне засідання Платформи європейської пам’яті та сумління (Platform of European Memory and Conscience). Сьогодні проходить презентація документального фільму «Окрадена Земля», режисер-постановник фільму — канадець українського походження Юрій Луговий.

26 листопада відбудеться вшанування біля Національного меморіалу жертв Голодомору у Києві за участі свідків Голодомору, Президента України Петра Порошенка, очільників українських церков, Прем’єр-міністра та Голови Верховної Ради, членів Платформи європейської пам’яті та сумління, представників дипломатичних установ, громадськості.

О 16.00Загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті».

Із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору — на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників!