«Голос нашого краю» звучав на Шполянщині

У квітні в Антонівському та Кримківському сільських будинках культури стартував районний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Голос нашого краю», який продовжив свою роботу у Васильківському та Сигнаївському сільських будинках культури. А в приміщенні районного будинку культури брали участь дитячі вокальні колективи та солісти Шполянської дитячої школи мистецтв, міського будинку школярів, міського будинку культури, загальноосвітніх шкіл №1 та школи №2-ліцею, солістки Топильнянського сілького будинку культури.

Фестиваль дитячого вокального мистецтва проводиться відділами культури і туризму, освіти Шполянської райдержадміністрації та районним будинком культури. Головною метою є патріотичне та естетичне виховання молоді, виховання любові до Вітчизни, сприяння розвитку дитячого та юнацького мистецтва, виявлення обдарованих, талановитих дітей та молоді, підсилення впливу професійного мистецтва у естетичному вихованні підростаючого покоління.

Перед початком конкурсної програми у фойє будинків культури були розміщені виставки майстрів дитячої творчості, які доповнювали атмосферу теми фестивалю.

Конкурсні програми кожного кущового огляду тривали близько трьох годин, у яких виконання пісенних творів викликало шквал оплесків глядача. Хочеться відзначити високу виконавську майстерність пісенних виконавців Журавського, Лебединського, Матусівського, Сигнаївського, Веселокутського, Ярославківського, сільських будинків культури, Кавунівського, Лебединського сільських клубів, колективів та солістів Шполянської дитячої школи мистецтв, Сигнаївської музичної школи, міського будинку школярів, міського будинку культури, загальноосвітніх шкіл №1 та
школи №2-ліцею.

Організатори фестивалю щиро вдячні сільським головам, які самі були присутні на конкурсах і забезпечили участь юних пісенних виконавців.

Переможці кущових оглядів візьмуть участь у заключному гала-концерті, який відбудеться в День захисту дітей в кіноконцертному залі «Космос», де і отримають свої нагороди.

Діти Шполянщини не лише співочі, а ще й гарні танцюристи. Так, ансамбль сучасного танцю «Еліт» Шполянського районного будинку культури під керівництвом Лесі Осадчук 10 квітня брав участь у Всеукраїнському танцювальному конкурсі «Danse monsters» м. Київ і став володарем другої премії, а у Всеукраїнському фестивалі «Штурм» м. Черкаси стали лауреатами двох перших та двох других премій.

29 квітня о 15 годині на центральній площі міста за підтримки Шполянської районної державної адміністрації відбудеться флешмоб ансамблю «Еліт» Шполянського районного будинку культури з нагоди Дня танцю. Запрошуємо всіх жителів та гостей нашого міста на свято танцю.

Анатолій МІЦКЕВИЧ, художній керівник РБК.