Голова Шполянської районної ради Олександр КУЗУБ: «Роботу розпочали з ефективного зворотнього зв’язку з громадами»

З НАГОДИ СВЯТА МІСЦЕВОЇ ДЕМОКРАТІЇ

Минуло декілька тижнів з часу обрання нового керівництва Шполянської районної ради. Напередодні професійного свята — Дня місцевого самоврядування в Україні — кореспондент «Шполяночки+» поспілкувався з новообраним головою ради Олександром КУЗУБОМ про розвиток місцевої демократії, про шляхи реалізації передвиборчих програм, про плани і мрії.

— Олександре Миколайовичу, традиційне питання: чи визначили Ви вже пріоритети в своїй діяльності і які завдання ставите перед депутатським корпусом?

— Передусім відчуваю політичну відповідальність за ефективні реформи і реальні зміни у житті шполян. Саме це декларували представники всіх політичних сил, які ввійшли до депутатського корпусу. А тому час братися за виконання своїх передвиборчих програм. Запорукою успішної діяльності новообраної районної ради вважаю ефективний зворотній зв'язок з громадами. Іншими словами, районна рада повинна бути чутливим реагентом на будь-які сигнали із населених пунктів району про допомогу, про проблему, про біду, про успіх. Тож перше, що ми зробимо — вивчимо і систематизуємо нагальні потреби кожної громади, розробимо план поетапної реалізації завдань і відповідно врахуємо їх при формуванні районного бюджету. У нашому районі багато небайдужих людей, які мають слушні пропозиції, ідеї, задуми. Ми готові їх слухати, враховувати пропоноване, об’єднуватись навколо ефективних проектів задля розвитку Шполянщини.

Нині уже сформовані і затверджені сесією постійні депутатські комісії, від яких залежатиме результат роботи всього депкорпусу. Не маю сумнівів, що депутати цієї каденції добросовісно служитимуть громаді, яка їх обрала.

Наше основне завдання — зупинити стагнацію в районі, забезпечити поступове зростання виробничого потенціалу промислового та сільськогосподарського комплексів, підприємництва, залучити інвестиції з метою розвитку соціальної інфраструктури району і, як наслідок, підвищити рівень соціальних і життєво необхідних послуг населенню. Амбітно? Так, але саме на цих засадах ґрунтуватиметься програма соціально-економічного розвитку району на наступний рік.

Ще одним пріоритетом у нашій роботі буде впровадження енергозберігаючих технологій. В умовах різкого здорожчання газу, підвищення вартості комунальних послуг питання альтернативної енергетики набуло актуальності, особливо в закладах соціальної сфери.

Безумовно, ми не відкидатимемо позитивні напрацювання районної ради попереднього скликання і ‘продовжимо роботу над виконанням діючих цільових програм.

— Серед депутатів є представники різних політичних сил. Як Ви думаєте, чи зможуть вони вгамувати свої політичні амбіції заради Шполянщини?

— Варто, напевне, розпочати з того, що за новим виборчим законом значно зменшився кількісний склад Шполянської районної ради: сьогодні громаду району представляють 34 обранці, раніше їх було 56. І якісно нова рада суттєво відрізняється від попередньої. Представництво мають 5 політичних сил: ВО «ЧЕРКАЩАНИ» — 17 депутатів, БПП «Солідарність» — 5, Радикальна партія Ляшка — 5, ВО «Батьківщина» — 4, ВО «Свобода» — 3. Сподіваюсь, чвар та баталій не буде. Адже кожний депутат йшов на вибори для того, щоб змінити на краще свій край, свою малу батьківщину. Тож думаю, що попри окремі політичні розбіжності в депутатському корпусі, в прийнятті важливих для району, громади, людей рішень ми будемо єдині. Крім того, усі політичні сили, які увійшли до Шполянської районної ради, по суті своїй є демократичними і проєвропейськими. Тому я веду мову про створення проукраїнської більшості в нашій раді і розраховую на високу професійність, патріотизм, діловий та інтелектуальний потенціал колег по депутатському корпусу.

— У переддень професійного свята варто згадати і про сільські ради, тих, хто дбає про інтереси сільських громад. Які зміни відбулися в сільських радах Шполянського району? Як плануєте співпрацювати з ними?

— Сьогодні у районі функціонує 27 сільських рад. І лише в 10 з них обрано нових голів. В інших 17 люди повторно довірили управління громадою діючим сільським головам. І ми приймаємо цей вибір. Бо ніхто, краще за жителів того чи іншого населеного пункту, не дасть оцінки своєму сільському голові. Тож з 27 сільських очільників — 20 чоловіків і 7 жінок. Найстаршому з них — 63 роки, наймолодшому — 28.

Районна рада налаштована на плідну співпрацю з кожним сільським головою і активами громад. І хоча кожна одиниця місцевого самоврядування за Основним Законом не має прямого підпорядкування вищому органу, все ж ми повинні злагоджено пліч-о-пліч працювати заради добробуту жителів Шполянського краю.

— Успіху можна досягти лише за тієї умови, коли представницька влада і влада виконавча мають порозуміння між собою. А як справи у нас, на Шполянщині?

— Цілком погоджуюсь. Усі наші проекти будуть реалізовані, якщо районна рада і райдержадміністрація досягатимуть порозуміння в ключових питаннях розвитку району загалом і кожній галузі, зокрема. На сьогодні жодних протиріч не існує. Сподіваюсь, так буде і надалі.

— Зізнайтесь, про що Ви мрієте?

— Щоб війна закінчилась. Щоб більше нікого ховати не довелося. А ще хочу, щоб районна рада сьомого скликання стала такою, про яку б говорили: ці хлопці і дівчата добре потрудилися для шполян! Щоб саме нинішнє скликання стало історичним на переломі старої віджитої системи і переходу на сучасні стандарти життя.

— Ваші побажання з нагоди свята.
— Миру нам усім бажаю! Родинам — добробуту, колективам — благополуччя і взаємоповаги, дітям — успіхів, людям похилого віку — довголіття. Своїм же колегам, депутатам усіх рівнів, щиро бажаю, щоб наша праця була плідною, розпочаті справи принесли вагомі результати, а все задумане здійснилося на благо нашої громади, на благо України!

Розмовляла Наталія СТОРЧАК.