Гра на публіку чи патріотизм? або хто і як вболіває за Україну

Нудне місто Шпола на політичні баталії — все воно якось тихо: робота робиться, надмірного шуму немає. От тільки не всім така тиша, мабуть, подобається, тому і влаштовують шполянські ляльководи «з гори» вистави для пересічних мешканців, смикаючи за нитки своїх «маріонеток», а ті й стараються з усіх сил.

Йдеться про відомого всім активіста Віктора Слюсаря. Той розпочав паперове бомбардування голови районної ради Олександра Кузуба та міського голови Сергія Кравченка, вимагаючи від депутатів районної та міської рад негайно зібратись на позачерговій сесії та висловити недовіру Президенту України Петру Порошенку.

Щоправда, об’єктами його вимог чомусь стали лишень депутати від партії ВО «Черкащани». Саме вони, на його думку, зобов’язані танцювати під його акапельне виконання пісні «ганьба Президенту». Депутати від радикалів, «Свободи», БПП та Батьківщини при цьому ним оминаються. У чому суть таких дій, здогадатись не важко. Аби винних потім шукати краще.

Загалом, недовіра Президенту — не така вже й надзвичайно особлива справа. Рідко хто в Україні буває задоволений діяльністю керівництва держави, починаючи з давніх давен і до наших днів. От тільки сам пан Слюсар — давній апологет нинішнього очільника держави. Адже саме він працював офіційним спостерігачем від БПП на виборах Президента 2014 року, і, як подейкують знавці місцевого політикуму, не цурався отримувати за це зарплатню з рук тодішньої очільниці штабу БПП Любові Страшної.

Але ця справа давно минула, а от — свіженька витребенька. Ще 7 березня учасники АТО провели акцію протесту проти дій влади під час розгону наметового містечка під Верховною Радою. Сам Слюсар, котрий рве на собі опозиційний тільник, стояв в цей час за кількадесят метрів і просто спостерігав. Більш того, коли мітингарі пішли до голови РДА Володимира Потапенка з’ясовувати ситуацію, чому учаснику АТО, мінометнику Сергію Богданову було відмовлено у виділенні коштів на пільговий кредит для придбання житла, Віктор Слюсар не придумав нічого кращого, як вилити діжку бруду у Фейсбуці, підтримавши рішення голови РДА та насміхаючись з людини, яка воювала, у тому числі і за вільне існування такого «активіста».

— Мій чоловік цілий рік перебував в окопах, ми жили як на голках, скільки пережили, поки дочекалися його живого додому, — каже дружина пана Сергія пані Людмила. — У нас росте маленький син, ми не маємо належного житла. Хотіли скористатися можливістю, яку начебто пропонує влада. А виходить, що красномовно пропонує, а насправді — принижує. А тут ще й образи від таких «активістів» як цей Слюсар мусимо терпіти!

А тим часом голова районної ради Олександр Кузуб повідомив головам фракцій про надходження такого звернення. А міська рада вже розглянула та прийняла рішення запросити на чергове засідання XVII сесії міської ради голову Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка як представника головного гаранта Конституції України в Шполянському районі та самого заявника Віктора Слюсаря. А от чи проголосують запрошені гості за свій же «памфлет» і чи взагалі прийдуть на сесії — побачимо вже найближчим часом. Мабуть видовище буде ще те!

Сергій ЗУБАТОВ